Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

AstraZeneca v USA žalovaná za zavádzanie akcionárov ohľadom klinických testov vakcíny proti COVID-19

V USA sa môžete súdiť proti všetkému, len nie pre poškodenie vakcínou. Výrobcov vakcín chráni pred stratami federálny zákon z roku 1988, ktorý podpísal ešte prezident Reagan. Ale môžete žalovať výrobcov vakcín za skrývanie informácií a zavádzanie investorov. A práve sa to deje…

AstraZeneca
Ilustračné foto: Vakcína od spoločnosti AstraZeneca

Americká právnická kancelária Thornton Law Firm so sídlom v Bostone oznámila, že pripravuje žalobu v mene viacerých investorov koncernu AstraZeneca, ktorí nakúpili akcie a ďalšie investičné aktíva medzi 21. májom a 20. novembrom 2020. Stále sa môžu prihlásiť u tejto právnickej firmy, ktorá im ponúka zastúpenie pre odškodnenie za poškodenie ich práv.

 

Žaloba sa týka zavádzania AstraZeneca a jej top manažmentu pri prezentovaní faktov ohľadom prebiehajúcich klinických skúšok AZD1222 a tiež zakrývania problémov, ktoré počas skúšok vznikli, vrátane chýb v dávkovaní, čo AstraZeneca síce včas zistila, no nezverejnila to pre investorov.

Záujemcovia o zapojenie sa do žaloby majú čas do 27. marca 2021 konzultovať s firmou a požiadať o zastupovanie. Thornton Law Firm má skúsených právnikov, ktorí sa špecializujú na oblasť akciových trhov a zastupovanie investorov pri vymáhaní náhrady za poškodenie spôsobené porušením zákonov o akciových trhoch.

Americkí dôchodcovia s dôchodkovým sporením v penzijných a investičných fondoch, ktoré vlastnia až 70% akcií AstraZeneca, sú nepochybne vďační slovenským učiteľom, že ich investície sa zúročia vďaka ich zodpovednej obetavosti a nasadeniu svojho zdravia.