Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Kto to priznal laboratórny vývoj koronavírusu so spike proteínom na videu z 2016? Šéf mimovládky, ktorá dostala 39 mil USD od Pentagonu a financovala výskum vo Wuhane

Dr. Peter Daszak nedávno viedol investigatívny tím Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá vyšetrovala pôvod vírusu SARS-CoV-2 a jeho možný únik z laboratória vo Wuhane. Daszak je prezidentom mimovládky EcoHealth Alliance, ktorá výskum vo Wuhane financovala aj z amerických vládnych grantov. O aký výskum išlo? Dozvedeli sme sa zo staršieho videa, ktoré teraz koluje internetom…

Peter Daszak
Na snímke uprostred Dr. Peter Daszak

Britský denník Daily Mail zverejnil americké federálne údaje, ktoré ukazujú, že EcoHealth Alliance získala od americkej vlády celkom 123 mil. USD, pričom posielala peniaze do laboratória vo Wuhane. Granty od Pentagonu, tj Ministerstva obrany USA tiekli do tejto charitatívnej organizácie najmä cez agentúru DTRA, vojenskú pobočku s misiou „zneškodniť zbrane hromadného ničenia a improvizované siete ohrozenia“. Okrem toho 13 mil. USD získala EcoHealth Alliance od ministerstva zdravotníctva cez Národný inštitút zdravia a Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (CDC), ďalších 65 mil USD od USAID (americkej agentúry pre medzinárodný rozvoj).

Wuhanský inštitút virológie je označený za potenciálny zdroj SARS-CoV-2 po dlhej dobe zatĺkania. Dokonca aj investigatívny tím WHO nič nezistil, veď napokon ho viedol sám Peter Daszak. O tejto fraške sme písali (viac TU) začiatkom februára. Po Daszakovi (55) ide, zdá sa, práve Daily Mail, ktorý nedávno odhalil, ako údajne „skordinoval zastrašujúcu kampaň a donútil top vedcov, aby sa podpísali pod list odbornému časopisu Lancet s cieľom vyviniť Wuhanské laboratórium z úniku SARS-CoV-2, ktoré sám financoval americkými peniazmi“.

Ešte minulý rok presvedčil 26 vedcov, aby podporili list s teóriou o prirodzenom pôvode vírusu, lebo hypotéza o umelom pôvode by vytvorila „strach, chýry a predsudky“. List na rovinu popieral umelý pôvod, ktorý prehlásil za konšpiračnú teóriu. Pritom práve jeho mimovládka s adresou na 5. Avenue v New Yorku spolupracovala roky na výskume s Wuhanským laboratóriom. Táto taktika sa osvedčila na 16 mesiacov, lebo žiaden vedec si nedovolil odporovať tomuto vyhláseniu v Lancete. Treba poznamenať, že aj Lancet zriadil druhý vyšetrovací tím pôvodu vírusu, kde Daszak bol tiež členom.

Daily Mail ďalej vysvetľuje, ako sa neskôr zistilo na základe žiadosti o informácie, ako spolupodpísaným tvrdil, že list pôjde bez loga EcoHealth Alliance, aby to vyzeralo ako nezávislá podpora kolegov, pritom list chválil čínskych vedcov, ako chránia globálne zdravie počas tejto pandémie. Hlavne však zaúčinkovala nálepka, že iný názor je čistá konspirácia. A samozrejme to nešlo bez klamstva, keď vedci vyhlásili, že nemajú žiaden konflikt záujmov, hoci nakoniec podpis pridal aj sám Daszak.

 

Bývalý šéf amerického Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb Robert Redfield, ktorý ako prvý prelomil medzinárodné ticho v rozhovore pre CNN, nedávno pre časopis Vanity Fair odhalil, že dostával výhražné listy po tom, čo vyjadril svoj názor, že ide o umelý pôvod vírusu. Daszak pritom opakovane v minulosti varoval pred pandémiou. V roku 2003 pre televíziu CBS, v 2018 na stretnutí Svetovej zdravotníckej organizácie, vo februári minulého roku to pripomenul znova v článku pre New York Times. Hovoril o „chorobe X“, ktorú vírus potichu a rýchlo spôsobí, pričom bude považovaná za inú chorobu.

Pred týždňom sa objavilo video z roku 2016, ktoré sa rýchlo šíri na internete, v ktorom Peter Daszak vysvetľuje, ako funguje výskum na koronavírusoch, na ktorom jeho organizácia spolupracuje, týmito slovami: „Moji kolegovia v Číne… vložia spike proteín a pozorujú, či sa naviaže na ľudské bunky… každý krok, je posunom k patogenite u ľudí“. Čo viac dodať? Azda len, že Daszak môže čakať žaloby pozostalých covid-19 obetí, ktoré v USA môžu žiadať o odškodné cez civilné súdne procesy. Celý škandál však smrdí ešte oveľa vyššie až na najvyššie politické miesta v USA.