Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Náš protikorupčný premiér dohaduje výrobu vakcín pre Big Pharmu, ktorá v USA platí mastné pokuty za korupciu? Aj Pfizer.

Premiér Matovič vyhlásil, že o výrobu vakcíny proti COVID-19 má v SR záujem koncern Pfizer, Moderna, dokonca aj výrobca vakcíny Sputnik V. Ak premiér našej protikorupčnej vlády, po boku svojej poradkyne Andrey Kalavskej, manželky bývalého Pfizer topmanažéra, bude pre Pfizer dojednávať výrobu vakcín v SR, mal by vedieť následovné o svojom partnerovi.

 

V posledných rokoch protikorupčné divízie amerického Ministerstva spravodlivosti a Komisia pre akcie a burzu pritlačili farmaceutické koncerny k priznaniu z korupcie a zaplateniu šialených pokút.Najnovšie prešetrujú pre podozrenie z korupcie v Číne a Rusku koncern Pfizer, ktorého vakcíny nakúpilo naše ministerstvo. Pfizer už raz v roku 2012 zaplatil 60 mil. USD pre porušenie zákona proti zahraničným korupčným praktikám za vyplácanie úplatkov zahraničným úradníkom a politikom s cieľom zaistenia zákazok v ôsmych krajinách vrátane Číny a Ruska. V Číne Pfizer pozýval lekárov, ktorí predpisovali veľa jeho liekov, na luxusné stretnutia vrátane rekreácie a vládni experti získavali dary v motivačnom bodovom systéme.

 

AstraZeneca v roku 2016 pristúpila na 5,5 mil. pokutu a Sanofi v roku 2018 na 25 mil. USD. To sú oriešky oproti 347 mil. USD, čo má zas zaplatiť švajčiarsky koncern Novartis, obvinený z podplácania lekárov, nemocnice a medicínskych odborníkov v Grécku, Vietname, Južnej Kórei a Číne. Svoje účtovníctvo sfalšoval, aby tieto úplatky zakryl. Tiež to nie je prvýkrát. Po tom, čo uplácanie amerických lekárov odhalil whistle-blower, osem rokov vyšetrovania skončilo minulý rok ďalšou pokutou 700 mil USD, hoci pôvodne unikla na verejnosť suma zo súdneho spisu vo výške 1 mld. USD, ktorú úrady pôvodne požadovali. 1. februára tohto roku Novartis uzavrel zmluvu s Pfizer na poskytnutie svojich výrobných kapacít pre vakcínu proti COVID-19.

 

Pol miliardovú pokutu vyrubili aj izraelskému koncernu Teva za úplatkárstvo v zahraničí. Pokuty v desiatkach miliónov v USA zaplatili aj Alexion, Bristol Myers Squibb či GlaxoSmithKline, ktorý musel zacvákať obrovskú pokutu 490 mil. dolárov aj čínskym úradom v roku 2014.

 

Americký farmaceutický gigant Pfizer zaplatil doteraz historicky najvyššiu pokutu za podvod v zdravotnej starostlivosti vo výške 2,3 mld USD v roku 2009. Okrem úplatkov lekárom, aby predpisovali lieky koncernu, išlo aj o podvod v marketingu, poskytnutie falošných údajov zdravotníckym programom, off-label odporúčania atď. Šesť whistle-blowerov dostalo odmeny vo výške celkom 100 mil. USD z pokuty určenej federálnym úradom.

 

Nebol to však prvý trestný čin Pfizera, ktorý má už povesť recidivistu. V roku 2007 zaplatila jeho dcérska spoločnosť Pharmacia & Upjohn 34 mil. USD, v 2004 zas dcéra Warner-Lambert priznal vinu za podvodný marketing s liekom proti epilepsii, ktorý nelegálne propagoval na liečbu migrén, a vyplatil 430 mil. USD. V 2002 tá istá dcéra už hradila 49 mil. pokutu. V roku 2013 Reuters informoval, že dostal ďalšiu pokutu 142 mil. USD znova pre nelegálny marketing epileptického lieku Neurontin.

 

Pri miliardových príjmoch, pokutu tento gigant ani nepocíti. Legálne či korupčne, hlavne, že biznis ide. Cenu jeho akcií to nijako neovplyvní, akcionári si z pokút nerobia hlavu a štáty korupciu netrestajú väzobne, tak čoho sa báť. Ak by sa aj časom zistilo, že pri schvaľovaní vakcíny trochu podvádzali, nič to nevadí. Miliardy už majú na účte a niečo zaplatia v pokutách, veď ich duševné vlastníctvo aj tak nikto nezdaňuje. Ak by vakcíny aj neboli efektívne alebo dokonca škodlivé, nikomu nič negarantovali, dostali súdnu imunitu, lebo naše „nekorupčné“ vlády a špeciálne netransparentná Európska komisia sa tak bijú za občanov, že ešte pre ich vakcíny aj reklamu zdarma urobia. V USA, kde sa dá súdiť proti všetkému, aj liekom, nedá sa však od roku 1988 súdiť proti vakcínam.

 

Agresívne potláčanie obáv zo stredno a dlhodobých rizík očkovania zapadá do biznis plánu týchto molochov, ktorí zároveň ryžujú na predaji liekov pre pacientov s chronickými chorobami, ktoré sú neraz dôsledkom očkovania (hoci nie každý si to spojí, hlavne to odmietajú spájať lekári v konflikte záujmov). Už nie raz zodpovedné inštitúcie priznali, že nemajú žiadne štúdie dlhodobejších následkov očkovania, neporovnávajú zdravie očkovaných a neočkovaných detí, ani neberú do úvahy kumulačný efekt očkovania na zdravie. Ešte stojí za zmienku, že demokratická kongresmanka Katie Porter z Kalifornie koncom januára publikovala správu Zabijácke zisky: Ako akvizície Big Pharmy ničia inováciu a poškodzujú pacientov, v ktorej uvádza, že len za 10 rokov počet veľkých medzinárodných farmaceutických firiem sa znížil zo 60 na 10.

 

Nášmu premiérovi už možno svietia očká, ako bude lákať týchto molochov na daňové prázdniny a ďalšie výhody, len aby si mohol pripísať bodík za zvýšenie zamestnanosti za minimálnu mzdu. Či chystá zriadiť ďalší štátny podnik, tentokrát v už postavenej štátnej výrobni pandemickej vakcíny, v ktorej v utajenom režime výstavy utopila Ficova i Radičovej vláda v rokoch 2011 a 2012 vyše 20 mil. eur? Báli sme sa, že Kotleba, chce návrat k štátnym podnikom, no Matovič má podobné vízie. Dnes ten Kotleba má však viac kritického ducha k totalite, ktorú nám tu s pandémiou natláčajú koncerny Big Pharmy cez Svetovú zdravotnícku organizáciu, ktorej sú po Gatesovi druhým najväčším sponzorom v aliancii výrobcov vakcín GAVI. Pritom táto oblasť zúfalo potrebuje Matoviča, aby svet očistil od korupcie.