Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Už možno máme toľko COVID-19 obetí ako Švédsko, ak by sme ich počítali ako Švédsko

Matovičove lockdowny sú „najlepšie na svete“? Až na to, že nefungujú. Zdá sa, že sme v úmrtnosti Švédsko dobehli a za pár dní ich aj predbehneme. Kým ostatný svet dáva do štatistík COVID-19 úmrtnosti každého pozitívneho, dokonca aj netestovaných, len podozrivých na COVID-19 ochorenie, my máme svoju metodiku. Pitva potvrdzuje, či spúšťačom smrti bol COVID-19 alebo nie. Naše prípady COVID úmrtí sú teda iba tie, kde je COVID-19 príčinou. Tak to prezentuje aj video z pitvy, nedávno zverejnené progresívnym denníkom, priznal to hlavný patológ MUDr. Michal Palkovič u MUDr. Bukovského. Príkladom je aj správa o pacientke v michalovskej nemocnici, ktorá síce bola pozitívna na COVID-19, ale nezomrela na COVID-19, takže sa nepočíta medzi obete…

V septembri Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nariadil doteraz celkovo 247 pitiev z dôvodu podozrenia z úmrtia v súvislosti s infekciou novým koronavírusom (SARS-CoV-2). Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 je 44.“ Podľa amerického, škandinávskeho či maďarského vykazovania by sme teda mali azda aj 6-násobne viac prípadov úmrtí, ako máme. Ale vďaka takémuto vykazovaniu sa môžeme hrdiť tým, aspoň pred svojimi občanmi, že sme úspešná krajina. Hlavne však obhajovať drakonické opatrenia, ktoré Slovensko na jar podniklo medzi prvými v Európe a teraz znova. Až mám podozrenie, že sme taká testovacia krajina pre niekoho…

Takto zámerne nastavené „nízke“ čísla úmrtnosti boli azda aj dôvodom, prečo sa naši vládni činitelia celé leto potľapkávali po pleciach a vystatovali, ako sme to dobre zvládli. Rúška mali byť tá jediná účinná ochrana, ktorú nám v lete už zázračne netrebalo a teraz znova vraj treba. Alebo žeby ten trik nebol práve v rúškach, ale v imunite? Mapa problematických okresov sa prekrýva s mapou slnečnej energie. Kde je v októbri už oveľa menej slnečných lúčov a teda aj vitamínu D3? Tento vitamín, účinný v ochrane proti COVID-19 infekcii, je kľúčový pre imunitu. Nárast pozitívne testovaných však logicky súvisí aj s nárastom miery testovania. Dôležitý údaj je, ako sa mení úmrtnosť. A tá sa u nás zvyšuje, kým v USA či Švédsku je oproti jari ohromný pokles úmrtí, hoci pozitívnych prípadov pribúda. Za pozornost zas stojí Maďarsko, ktoré veľmi transparetne zverejňuje prípady úrmtí na COVID-19 s údajmi o veku, testovaní a komorbiditách.

Zastavme sa však pri Švédsku, ktoré je dobrým príkladom, nakoľko tu nedošlo k lockdownu, ale spoločnosť sa riadi len odporúčaniami. 6100 úmrtí doteraz v tomto roku nepredstavuje zďaleka najhorší rok pre celkovú úmrtnosť, ktorá je v tej krajine cca 100 tisíc za rok. Celková úmrtnosť bola vyššia v roku 2017 aj 2018 za to isté obdobie od januára do septembra. Kým v jari na vrchole zomieralo 100 ľudí denne, koncom októbra sú to len traja. Pritom denne zomiera vo Švédsku 250 ľudí, COVID-19 úmrtia predstavujú 1,2%, no majú 99% mediálnej pozornosti. Švédsko do tých úmrtí počíta všetky úmrtia „s COVID-19“ a nie len „pre COVID“. Preto sa Slovensko ani so Švédskom nemôže porovnávať. Veľa starých ľudí zomiera na nejaké nachladenie. Štúdia zistila, že až 10% prípadov hospitalizovaných starých ľudí v nemocnici zomiera na rhinovírus, kým len 7% na chrípku.

10 miliónové Švédsko máva ročne 700 umrtí na chrípku, z toho vyplýva, že COVID-19 je asi 10-násobne silnejší. Len nevieme, či počítajú úmrtia na chrípku rovnako ako na COVID-19. Chrípku tu však máme už jedno storočie a náš organizmus si vybudoval imunitu voči nemu. Stokholmský lekár Sebastian Rushworth vysvetľuje, že aj to je dôvod, prečo počet úmrtí na COVID-19 je teraz vo Švédsku minimálny, keďže vírus už prešiel švédskou populáciou a tá si vytvorila imunitu aj do budúcnosti. U nás sme už dosiahli obdobný počet úmrtí, ako má Švédsko, keďže celkový počet úmrtí podľa našich kritérií je cca 500 COVID-19 úmrtí (podozrivých máme 6x viac prípadov a sme o polovicu menšia populácia). Ale možno ten pomerný počet sme dosiahli ešte pri 300 a ďalšie obete budú skôr obete medicínskych chýb, ktoré sú realitou, len u nás popieraným faktom.

Je otázne, nakoľko sme sa poučili z chýb – zlé používanie ventilátorov, neúčinný predražený Remdesivir, efektívny MATH+ protokol či 99% spoľahlivé včasné dávkovanie hydroxochloroquinu so zinkom a azitromycínom. Tento švédsky lekár poukazuje na to, že Švédi namiesto toho, aby klienti domovov dôchodcov, ktorí si želajú zomrieť pre vysoký vek, obsadzovali ICU lôžko a zomierali 3 týždne osamotení na ventilátore, boli ponechaní zomrieť s utlmujúcimi liekmi v normálnom prostredí za 3 dni obklopení ľuďmi, ktorých poznajú. Švédi urobili chyby práve v domovoch dôchodcov, kde pracuje veľa imigrantov, ktorí nedodržiavali hygienické opatrenia a zaniesli tam vírus.

Na Slovensku máme štatistiku, že vyše 800 prípadov zomrie v dôsledku chrípky ročne. Tento údaj je však z článku propagujúceho vakcínu proti chrípke na webe Úradu pre verejné zdravotníctvo. Ten istý úrad v analýze chrípkovej sezóny 2018/2019 udáva oficiálne číslo 57 umrtí na chrípku. Metodika oboch týchto údajov nie je dosť jasná. Metodika je však podstatná. Niektorí vo svete ju majú nastavenú tak, aby sa budúce vakcíny predávali, my zas tak, aby sa súčasná vláda odprezentovala ako lepšia než tá predošlá. Tie lockdowny sú však užitočné pre stratégiu oboch – tých politikov, čo chcú návrat do normálu cez vakcíny aj pre tých, čo chcú ukázať, že štát nás najlepšie ochráni pred nami samými. A po nás potopa, no vyvolení sa nabalia.