Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Vatikán hrozil zamestnancom stratou práce pre nezaočkovanie. Pre odpor však musel cúvnuť

RTVS a Nový čas už pomasírovali verejnú mienku, že Vatikán žiada očkovanie ako podmienku zamestnania. Už aby všetci boli takí zodpovední zamestnávatelia… Až na to, že pod vlnou odporu Vatikán musel cúvnuť v tejto politike. Do očkovania sú však tlačení aj naši kňazi

vatikan
Ilustračné foto

Vatikán naozaj 8.2. prišiel s nariadením pre svojich zamestnancov, že ak sa nedajú zaočkovať, prídu o prácu. Kardinál Giuseppe Bertello, guvernér Vatikánu vyhlásil vakcínu za „zodpovednú voľbu“ kvôli riziku nakazenia iných. Pritom je známe, že sa stále nevie, či vakcína zabráni prenosu vírusu, keďže bola testovaná len na ochranu pred príznakmi COVID19. Podľa nariadenia tým, ktorí sa pre zdravotné dôvody nemôžu zaočkovať, bude ponuknutá iná práca, kde budú v kontakte s menej ľuďmi, ale dostanú rovnakú plácu. Ale na tých, ktorí nebudú mať dostatočný dôvod pre odmietnutie „preventívneho opatrenia“ očkovaním, sa bude vzťahovať sankcia podľa zákona z roku 2011.

Očkovací preukaz vo Vatikáne

Po tom, čo sa to zverejnilo, množstvo Talianov spustilo na Twitteri kritiku s tým, že je to v protiklade s Františkovou výzvou k milosrdenstvu, uvádza írske rádio a televízia RTE.

Napokon včera kardinál Bertello vydal vyhlásenie, že „alternatívne riešenie“ sa nájde pre tých, čo nechcú vakcínu a odvolal sa na ten istý zákon z roku 2011, ktorý hovorí aj o rešpekte „slobody na voľbu jednotlivca“. Kardinál Bertello bol v decembri pozitívny, pápež zas v januári zaočkovaný.

Vatikán sa stal prvým štátom zavádzajúcim politiku „No jab, no job“ (žiadna vakcína, žiadna práca), ktorú v minulosti pretláčala farmaceutická lobby v Austrálii. Hoci sa im to vo Vatikáne nepodarilo pod tlakom katolíckych laikov, je nehorázne, ako vidí ľudskú slobodu, dôstojnosť a právo na prirodzenú imunitu autorita pre morálku. Síce sa to dalo očakávať aj podľa dokumentov, ktoré publikovala Kongregácia pre náuku viery pod vedením kardinála Luis Ladariu, v ktorých hovorí o vakcíne ako priam „morálnej povinnosti pre lásku k blížnemu“. Z toho je zrejmé, že biskupi sú zavádzaní svojimi poradcami „odborníkmi“, že vakcína ochráni pre nákazou druhého, hoci to nie je pravda.

 

Situácia na Slovensku je však veľmi podobná. Podľa nemenovaného kňaza dostal on aj ostatní zákaz verejne sa vyjadrovať k témam akokoľvek súvisiacim s COVID-19. Už len toto je bezprecedentné. A najnovšie sú niektorí z nich tlačení očkovať sa, aby mali prístup k chorým a starým do nemocníc a DSS. Ak tam pre nezaočkovanie nemôžu ísť, môže to znamenať neuposlúchnutie biskupského úradu a môžu prísť o prácu. Namiesto toho, aby sa Cirkev postavila proti takémuto nátlaku, sama ho vytvára a ešte ako prvá. Hoci zároveň sa oháňa „dobrovoľnosťou“.

Nemocniciam pritom postačujú negatívne výsledky testov. Ak niektoré zariadenia sociálnych služieb vyžadujú pre vstup očkovanie, biskupi a kňazi by sa mali ohradiť voči tomu, nakoľko stále nie je vylúčené, že očkovaný sa môže nakaziť a ochorenie prenášať na ďalších. Je tiež trochu nepredstaviteľné, že rodinní príslušníci nebudú môcť navštíviť klientov DSS, ak nemajú očkovanie. Test by mal byť postačujúci a zároveň má aj najlepšiu výpovednú hodnotu na rozdiel od očkovania.