Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Žiadne obete COVID19, ale denne 20 obetí potratu

Petícia za zastavenie potratov počas epidémie

 

Prosím, pridajte svoj podpis do tejto petície Centra pre bioetickú reformu, keďže nám ide o záchranu čo najviac životov nielen na konci ale aj na začiatku. Podporte a šírte túto petíciu, aby sme zastavili už vyše polstoročia pokračujúcu epidémiu umelých potratov v našej krajine. Odmietnime tolerovať na našom území toto násilie, ktorým sú najmenších z nás za živa utýraní na smrť!

 

 

Otvorená výzva ministrovi zdravotníctva: S obmedzením operačných zákrokov zastavte aj vykonávanie umelých potratov na žiadosť.

 

25. marec 2020

Vážený pán minister Krajčí,

 

v Deň počatého dieťaťa 25. marca si pripomíname jedinečnú hodnotu ľudského života bez ohľadu na vek, veľkosť či miesto, kde sa práve nachádza.

 

Dnes, keď Slovensko drastickými opatreniami usiluje o ochranu životov starých a chorých pred koronavírusom, obraciame sa na Vás so žiadosťou o zastavenie vykonávania umelých potratov na obdobie počas vyhlásenej epidémie. Ústredný krízový štáb rozhodol obmedziť operačné zákroky a vykonať iba tie, ktoré neohrozia život a zdravie pacientov. Keďže potraty na žiadosť neohrozujú zdravie ženy, ale práve život nenarodeného dieťaťa, vyzývame Vás k ochrane života na jeho začiatku.

 

Azda je ľahšie pochopiteľné dnes, keď obrovská väčšina obmedzuje svoje slobody a spôsob života pre záchranu iných, že aj tehotnej žene, ktorá dieťa nechce prijať, sa jej sloboda dočasne obmedzí pre vyššiu hodnotu, ktorú predstavuje nový život. Porodiť dieťa sa dá dnes aj bezbolestne cisárskym rezom a obeta počas 9 mesiacov života za to stojí. Aj dnešné epidemiologické opatrenia nie sú pre nás bezbolestné – mnoho ľudí už teraz prichádza o prácu, finančné prostriedky, niektorí riskujú svoje zdravie azda i životy pre záchranu iných. Takto v čase núdzového stavu môžeme zachrániť viac životov ako stratiť pre koronavírus. Denne totiž v našich nemocniciach štátom licencovaní lekári zabíjajú cca 20 nevinných životov denne. Toto číslo by nás všetkých malo vyrušovať.

 

Verím, že zvážite našu výzvu a urobíte všetko pre rovnosť v práve na život na Slovensku!