Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Ako Taliani vyrábajú štatistiky úmrtnosti „na COVID-19“

V auguste 2019 bola uverejnená štúdia v odbornom časopise Medzinárodný žurnál infekčných chorôb s nasledovným textom: „V Taliansku je úmrtnosť na chrípku výrazne vyššia ako v iných európskych krajinách – najmä medzi staršími ľuďmi.“ Počet úmrtí na chrípku v Taliansku v chrípkovej sezóne 2016/17 bol 24 981, čo predstavuje 3,5- násobne viac prípadov na obyvateľa ako v USA v tom istom roku (a to je tá zdravá stredomorská populácia, nie ako tučná Amerika!). Za túto chrípkovú sezónu USA vykazuje 16 000 úmrtí pre chrípku, no Americké Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb ráta s tým, že úmrtnosť na chrípku môže narásť až štvornásobne, teda na 61 000 prípadov za sezónu, čo je teda akceptovateľné číslo a doteraz nebolo dôvodom ani len na povinné očkovanie a nieto ešte na karantény, či zatváranie detských ihrísk (to sa už deje v niektorých štátoch USA). Predchádzajúce roky bola celková úmrtnosť v Taliansku priemerne za deň vyššia ako 1700 prípadov. Média nás však šokujú pár stovkách zomierajúcich za deň v Taliansku vraj na koronavírus.

No podľa vyjadrení Prof. Walter Ricciardi, vedeckého poradcu pre talianskeho ministra zdravotníctva, ktoré zverejnil britský denník Telegraph, je úmrtnosť vysoká vzhľadom na to, že Taliansko je druhom najstaršou populáciou sveta a tiež z dôvodu, ako svojvoľne sú prípady úmrtí zaznamenávané. Mediánový vek pacientov v Číne bol 46 rokov, kým v Taliansku je 67, čo zvyšuje úmrtnosť. Doslova hovorí: „Spôsob, ako zaznamenávame úmrtia, je veľmi voľný v zmysle, že všetci ľudia, ktorí zomrú v nemocnici s koronavírusom sú považovaní za obete koronavírusu. Prehodnotenie Národného inštitútu zdravia ukázalo, že ide len o 12% prípadov priameho úmrtia na koronavírus, kým 88% malo aspoň ďalšiu inú závažnú diagnózu – mnohí dve až tri.“ Medzitým sa objavili správy o tom, že štatisticky ide dokonca len o 0,8% prípadov, keď „obete korony“ nemali žiadnu inú diagnózu, no 99% prípadov malo. Pritom priemerný vek „zomrelých na koronavírus“ v Taliansku je 81 rokov. Zrejme podobne sa v Taliansku doteraz vykazovala štatistika úmrtí na chrípku, ktorá však tento rok vykazuje máličko – jediný údaj som našla za prvých 9 týždňov tohto roka 215 úmrtí, keď je vrchol sezóny. Proste tento rok ich bude menej, kompenzovaných úmrtiami na COVID-19.

Zároveň sa treba pozrieť na stav talianskeho socializovaného zdravotníctva, ktorý je viac príčinou zlyhania systému ako vírus, hoci politici sa nás budú snažiť presvedčiť (čo nie je ťažké), že na vine je vírus a oni nás len chránia na úkor našich slobôd a za cenu vážnej ekonomickej krízy. Za posledných 20 rokov Taliani znížili na polovicu intenzívne jednotky a z prvého miesta v EÚ v počte nemocničných lôžok klesli na posledné s 230 lôžkami na 100 000 obyvateľov. Na FB sa šíri informácia od tamojších lekárov, že údajne hospitalizovali až 50% infikovaných. Toto je naozaj nezvládnuteľné číslo. Od kamarátky a milánskej právničky v oblasti zdravotníctva mám informácie o tom, že len v nemocnici liečili Plaquenilom, lekárňam však tento liek nebol dodaný. Teraz už lekári žiadajú, aby sa pacienti liečili doma. Priznávajú, že nemocnice sa stali hlavným zdrojom nákazy na koronavírus.

Zjavne prijatie staršieho pacienta na inú diagnózu skôr či neskôr viedlo aj k nákaze koronavírusom. Nečudujem sa už úmrtiam, keď teraz čítam, že pacientov starších ako 60 rokov ani neliečia, lebo tam vidia len malú šancu na uzdravenie. Venujú sa mladším prípadom, ktorých život chcú zachraňovať. Nie je až také ťažké sa z toho poučiť, jednoducho v prípade prvých príznakov u ohrozených skupín treba predpísať liek a domácu karanténu a pacienta telefonicky monitorovať. Pri nasadení lieku neskoro, keď už došlo k nezvratnému poškodeniu pľúc, poškodeniu obličiek a následnému zlyhávaniu orgánov, ventilátori len predlžujú utrpenie. Číňania dokázali aj taký prípad zvrátiť terapiou kmeňovými bunkami – do 4 dní po jednej dávke pacientka chodila. Aj vážny zápal pľúc, dokonca sepsu treba liečiť infúznym vitamínom C – oficiálne odporúčaju lekári zo Šanghaja (tu nájdu lekári konsenzus expertov na kompletnú liečbu COVID-19 vrátane Plaquenilom).

Taliani sú známi fajčiari. Ak už v staršom veku aj nefajčia, dlhodobým fajčením v mladosti si znížili kapacitu pľúc. Tú poškodzuje aj značne znečistené ovzdušie v severnom Taliansku, čo je samotné faktorom, na ktorý zomiera v Európe každoročne 800 tisíc ľudí. K ohrozeným patria aj ľudia s cukrovkou, obezitou, chorými obličkami, respiračnými a srdcovocievnymi ochoreniami. Čínski vedci prišli so štúdiou, ktorá vysvetľuje, ako tzv. ACE-2 receptory sú vstupnou bránou pre koronavírus. Preto ľudia, ktorí užívajú lieky na reguláciu krvného tlaku na báze ACE inhibítorov, by ich mali okamžite vysadiť a prejsť na vitamíny alebo alternatívne lieky. Pre všetky tieto dôvody je nezmyslom porovnávať koronavírus k čiernemu moru či španielskej chrípke, lebo Taliansko. Aj aktuálnejšie údaje z testovania v Číne ukazujú úmrtnosť len 0,7%, teda ako v Južnej Kórei, čo je cca 5x viac ako pri chrípke (0,124%). Rozsah testovania v Taliansku je stále obmedzený a pri spomínanom vykazovaní príčin smrti aj úmrtnosť je riadne nafuknutá.

Zdá sa, že šíreniu vírusu dopomohla anti-xenofóbna kampaň, resp. politická korektnosť. Po správach z Číny o šírení koronavírusu niektorí žiadali karanténu pre deti, ktoré prileteli z Číny. V severnom Taliansku žije v akomsi paralelnom svete niekoľko stoviek tisíc Číňanov, ktorí pracujú vo výrobe dizajnérskych tovarov Made in Italy na export do Číny a sveta. Severské mestá majú partnerstvá s čínskymi veľkomestami a Čína má viacero investícii v Taliansku. Aj preto všetci chceli ukázať, že sú proti diskriminácii, hoci tá im neprekáža v prípade neočkovaných detí, ktoré nemôžu ísť do školy. Práve v severských mestách Talianska boli proti zákonu diskriminujúcemu neočkované deti najväčšie protesty – niekoľko mesiacov sa konali zhromaždenia s účasťou vždý viac ako 50 000 ľudí. Florentský primátor 1. februára ohlásil Deň objatia Číňana a mnohí zdieľali fotografie na sociálnych sieťach.

Teraz sa Taliansko stalo prvým policajným štátom EÚ, kde 40 tisíc občanov dostalo pokuty za vychádzanie z domu. Úplne zastavenie života štátu, ktorý je v ohromných dlhoch, postupne narúša reťaz ponuky, čoraz menej tovarov je k dispozícií, produktivita upadá. Drastická karanténa viedla k tomu, že ľudia sa začali ako u nás hromadne koncentrovať v supermarketoch, samozrejme hlavne tí bez symptómov. Toto uvádza americká reportérka aj ako dôvod, prečo v prípade oveľa smrteľnejšej eboly americký prezident Obama odmietol zrušiť lety zo západnej Afriky – podľa expertov by viedli k hromadeniu infikovaných na letiskách a imigračných kontrolách. Rozhodné riešenie zatvorenia letísk vytvára falošný dojem bez toho, aby sa niečo zmenilo v teréne. Toto sa stalo aj v Lombardii, pre epidemiologické opatrenia sa ľudia rozutekali po celom Taliansku i mimo a vírus ďalej roznášajú.