Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Anglicko hlási ohromný nárast úmrtí v lete, no nie na covid. Načo nadmerne zomierajú Európania? Zachráni nás už len čip?

Deje sa to naprieč Európou – štatistické údaje z Euromomo hovoria o nezvyčajne vysokej nadbytočnej úmrtnosti toto leto a prevažne u mladších. Všimli si to už aj niektoré média, napr. portál Yahoo o úmrtiach v Anglicku

Hyde Park, Londýn
Ľudia sa bicyklujú a korčuľujú v Hyde Parku v Londýne

Od 2. júla zaznamenali v Anglicku a Walese až takmer 10 tisíc úmrtí navyše v porovnaní s 5-ročným priemerom spred pandémie. Až polovica z nich nebola na covid. Čo teda zabilo týchto ľudí?

Anglicko uvádza, že vyše 2 000 prípadov boli pre ischemickú chorobu srdca, cca 1 500 infarkty, 760 mozgových príhod a skoro 4 000 pre iné choroby krvného obehu. Závažné a chronické respiračné infekcie predstavovali až skoro 3 500 prípadov, 1 234 prípadov ochorení močovej sústavy a 1 900 úmrtných certifikátov udávalo ako príčinu cukrovku.

Nielenže krivka nadbytočných úmrtí v Európe je vyššia ako v letných mesiacoch predpandemických rokov ale aj vyššia ako minulý rok v lete (bez vakcín). Je to evidentné aj z grafov Euromomo, ktoré po týždňoch zaznamenávajú počet úmrtí, hoci tie posledné môžu byť ešte časom navýšené. Hoci na jar sa stalo niečo zvláštne, pretože Izrael mal vyššie prírastky a potom na pár týždňov vypadol. Keď ho vrátili späť, krivka úmrtí v posledných týždňoch bola znížená oproti tomu, čo vykazovala predtým.

EuroMOMO
EuroMOMO miera nadbytočných úmrtí podľa vekových skupín v 26 európskych krajinách

Špeciálne v skupine detí a mladých do 44 rokov je miera nadbytočných úmrtí v Európe podstatne vyššia tento rok v letných mesiacoch ako kedykoľvek predtým (viď grafy). V lete však v Európe covidovú sezónu nemáme na rozdiel od Izraela a južných štátov USA, ktoré sa nachádzajú v subtrópoch. V lete zažívajú druhú covid sezónu evidentne pre nedostatok vitamínu D3. Nastupujú totiž také horúčavy, že sa nedá byť von v čase, keď si koža tvorí D3 zo slnka. Navyše, sa skrývajú v klimatizovaných priestoroch, kde je šírenie vírusu oveľa ľahšie.

 

Podľa portálu britskí zdravotní experti nárast úmrtí v lete pripisujú tomu, že ľuďom sa nedostalo zdravotnej starostlivosti počas lockdownov a ich stav sa náhle zhoršil, prečo ale práve u mladších?

Vyznieva to podobne ako výhovorka nášho ministra, že sa ľudia tento mesiac nenakazili na stretnutí s pápežom, ale skôr počas zemiakovej brigády či na svadobnej tancovačke. Briti však podľa Yahoo menej ako roky predtým behali za lekármi, hoci konzultovali na telefóne. Objednaných operácií bolo o 3,5 milióna menej medzi februárom 2020 a marcom 2021 ako predtým.

Graf
Graf: Nárast NEkovidových úmrtí v Anglicku a Walese u mužov je v letných mesiacoch porovnateľne vyšší ako pred rokom bez vakcín a tiež po lockdowne

Odborníci v tom vidia tichú sekundárnu pandémiu, akoby to bola nevyhnutnosť, že sme tu mali lockdowny. Jednoducho za tieto úmrtia nesú zodpovednosť práve tí, ktorí zbytočné a škodlivé lockdowny naordinovali a obmedzili liečbu iných chorôb, lebo len jedna choroba existovala posledný rok a pol – covid. Aj to, jediné čo radili bolo ju neliečiť včasne, ale až v nemocnici, lebo vraj potrebovali znižovať krivku hospitalizácií a záťaž nemocníc.

Aj keby to bolo pre lockdowny, nemôžeme ignorovať ani fakt, že tu prebiehala okrem lockdownov aj najmasívnejšia vakcinačná kampaň mRNA „koktejlami“, pre ktoré bolo v niektorých štátoch potrebné dokonca zmeniť definíciu slova vakcína v legislatíve. Za tieto vakcíny odmietli prevziať zodpovednosť výrobcovia, vlády štátov či lekári, ktorý ich podávali. Napriek tomu sa o vakcíne všade písalo len pozitívne, ako to už o vakcínach býva – s nálepkou „bezpečná a účinná„.

Bombastická účinnosť vakcín, sa prepadla v porovnaní s tým, ako ju výrobcovia sľubovali, keď ju predávali. V Izraeli, ktorý má rovnako vysokú letnú covidovú úmrtnosť ako aj minulé leto bez vakcín, účinnosť Pfizer vakcíny pred nákazou prepočítali už len na 18 %. V konkurenčnom boji mRNA vakcíny vyradili DNA vektorové vakcíny ako AstraZeneca, chvíľu boli pochybnosti aj o Janssen vakcíne pre ich závažné nežiaduce účinky.

Albert Bourla, CEO Pfizer
Albert Bourla, CEO Pfizer

Je však na mieste pripustiť aj to, že bezpečnosť teraz podávaných vakcín a špeciálne Pfizer vakcín, ktorej nám Brusel objednal štedro skoro 2 miliardy, sa ukáže planým sľubom. Dnes už asi každý pozná prípady zhoršeného stavu po očkovaní. Medializovaných prípadov je dostatok, hoci oveľa viac ľudí sa bojí ozvať sa, napokon aj preto, že tým nič nezískajú. Poškodení po 1. dávke sú tí najznevýhodnenejší, lebo sa boja dať si ďalšiu a tak aj napriek ochote očkovať sa majú obmedzené práva a žiadne odškodné.

Vysoké riziko srdcových ochorení u mladších, tj. pod 40 rokov, a špeciálne detí bolo už zdokumentované z dát v Izraeli, Británií aj Kalifornii. Uznajú raz, že vakcína nie je až tak bezpečná? Albert Boula, CEO koncernu Pfizeru, už povedal, že vakcína asi úplne stratí účinnosť voči nejakému variantu. Zdá sa, že to už aj potvrdili v Japonsku na Delta 4+ variante s tým, že sú ním viac náchylní sa nakaziť práve zaočkovaní. Veď práve aj pre vakcínu vírus mutuje, hoci niektorí sa nám snažia nahovoriť, že pre neočkovaných podľa logiky na hlavu, že rezistencia vírusov voči antibiotikám sa zvyšuje kvôli tým, čo ich nepoužívajú.

Mikročip dodávajúci liek
Mikročip dodávajúci liek

Najnovšie Pfizer začal testovať nový antivirálny liek, ktorý chce patentovať ako anti-Covid tabletku. Má byť pre tých, ktorí boli v kontakte s pozitívnym, aby nedostali vážne príznaky. Nabudúce si možno všetci budeme musieť dať takú tabletku namiesto včeličky. Lebo keď vakcína bez záruk sa ukáže fiaskom, je tu ešte plán B alebo plán od začiatku? Či to bude tabletka s mikročipom podľa najrevolučnejšieho medicínskeho dizajnu, ktorý prvýkrát otestovali na ľuďoch pred 10 rokmi, sa snáď už čoskoro dozvieme.

Čip totiž vie v pravidelných intervaloch dávkovať liečivo aj dlhodobo. No nedali by ste sa aj na taký masový experiment?