Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Asi najdôležitejšia štúdia o Covid vakcínach s možným vysvetlením , prečo Covid nikdy neskončí

Nová nemecká štúdia, publikovaná v časopise Vedecká imunológia mala byť v titulkoch koncoročných správ, pretože odhaľuje nové a značne rozrušujúce poznatky o imunitnej reakcii po boostri proti Covid-19, ktoré vysvetľujú, prečo vo viacerých krajinách Európy vidíme v štatistikách negatívnu efektívnosť vakcíny, tz tendenciu očkovaných sa nakaziť. Dnes je evidentné, že očkovaní dokonca predstavujú väčšinu nielen nakazených ale aj hospitalizovaných a to napriek slabšiemu Omikronu.

V niektorých preboostrovaných krajinách je dokonca evidentný trend zvyšujúcej sa Covid úmrtnosti, viď Japonsko, Austrália, či Nový Zéland, kde v rokoch 2020 a 2021 pred očkovaním mali nízku úmrtnosť a teraz s menej virulentným variantom sú na tom podstatne horšie. Tieto ostrovy síce nevpúšťali nejaký čas turistov, no nikdy nemali žiaden lockdown ako my v Európe, ale pekne preboostrovanú populáciu, než otvorili aj cudzincom.

Covid úmrtnosť na milión – Japonsko, Austrália, Nigéria

Nízkozaočkované krajiny Afriky majú takmer nulovú úmrtnosť (hoci podľa WHO analýzy až 76% mieru infekcie napr. v Západnej Afrike), vlastne aj pred očkovaním to bolo podobne, čo môže pre niekoho predstavovať záhadný faktor. Tým je však vitamín D3 zo slnka, ktorý chráni pred ťažkým priebehom i šírením vírusu. Krajina, kde sú zvyknutí suplementovať vitamín D3, je Nórsko. V prvých dvoch rokoch pandémie malo nízku Covid úmrtnosť zrejme vďaka tejto profylaxii. Čo sa však pokazilo po podaní viacerých dávok vakcín, že dnes má Nórsko najvyššiu mieru Covid úmrtnosti na milión? A to aj po neexistujúcom lockdowne, ktorý viedol k nadobudnutiu prirodzenej imunity z prekonania ochorenia v širokej populácii…

Nárast Covid úmrtnosti v Nórsku

Mnoho krajín Európy napriek vyššej preočkovanosti boostrom a napriek premoreniu malo minulú zimu len o trošku nižšiu úmrtnosť ako rok predtým. Pritom tu treba vziať do úvahy, že v roku 2020 a 2021 sa aplikovala nesprávna liečba (najprv vysoké nastavenia ventilátorov a neskôr podávanie problematického Remdesiviru), čo vytvorilo vysokú úmrtnosť. Tiež medializácia prípadov na milión a vytváranie strachu zhoršovali liečbu, no účinne ľudi primäli k ochote zaočkovať sa experimentálnou genetickou vakcínou. Efekt vakcín je sporný aj preto, že ho treba posudzovať s efektom premorenia, ktorý tiež podstatne znižuje hospitalizácie a úmrtnosť.

Covid úmrtnosť v najviac boostrovaných krajinách Európy v čase

Samozrejme najlepšie to ešte ukážu štatistiky nadúmrtnosti (zo všetkých príčin), ktoré sa ešte budú aktualizovať ku koncu roka. Ďalším faktorom pri porovnaní krajín je aj miera korupcie a kvality zdravotného systému, miera zdravia, obezity a všeobecne dĺžky života, takže nemožno vyselektovať len jediný faktor (napr. Mieru zaočkovanosti), ktorý v štatistikách prispieva k zníženiu alebo zvýšeniu úmrtnosti. Napriek tomu by tu mohol byť nový faktor, ktorý vysvetľuje na mikroúrovni trendy v niektorých preboosterovaných krajinách – tj oslabenie imunity.

Percento dospelej populácie podľa miery zaočkovanosti – modrá 1. booster a červená 2. booster – zdroj ECDC

Nemeckí výskumníci sa pozreli na hladiny protilátok po očkovaní Pfizer vakcínou v porovnaní s AstraZeneca vakcínou a zistili závažnú vec. Po čase, konkrétne s 3 dávkami Pfizer vakcíny, imunitná reakcia sa zmenila. Už neprevažovali viac neutralizujúce IgG1 a IgG3 protilátky, ale neneutralizujúce, tzv. „tolerujúce“ IgG4 protilátky. A kým vysoké hladiny neutralizujúcich SARS-CoV-2 protilátok sú dôležitým komponentom vakcínou získanej imunity. No už mesiace po podaní 2. dávky sa zvyšovala miera nezapálových IgG4, ktoré sa podstatne zvýšili podaním tretej dávky vakcíny alebo ochorením na Covid. Kým pri 2. dávke predstavovali len 0,04%, po 3. dávke ich miera dosahovala až 19,27% všetkých IgG. Zvýšenie IgG4 protilátok však nebolo pozorované po podaní DNA vakcín s adenovírusovým vektorom.

mRNA vakcíny nielenže nedokážu vytvárať obranné protilátky prvej línie, ktorými je IgA na mukozálnej úrovni (na slizniciach nosa a hrdla), ako sa to deje pri prirodzenej infekcii, čo sme vedeli od začiatku, ale dokonca aj krvné protilátky sú nesprávneho druhu. Tento problém sa zhoršuje časom a s ďalšími dávkami, čo naozaj vynikajúco koreluje s početnými štúdiami o negatívnej účinnosti vakcín (tj väčšia nákazlivosť zaočkovaných) po viacerých dávkach a o tom, že očkovaným trvá dlhšie zbaviť sa vírusu.

Tieto poznatky odhaľujú, ako nebezpečný je koncept schvaľovania mRNA vakcín tak pre bábätká (podobne ako pre adaptované Covid vakcíny a vakcínu proti opičím kiahňam) ako aj pre ďalšie budúce choroby len na základe merania nešpecifických protilátok tzv. princíp immunobridgingu bez poriadných klinických skúšok. Medicínsky establišment presvedčil 5,5 miliardy, že ochrana pred vírusom je len o stimulácií protilátkovej odpovede a je možné tak urobiť superrýchlo, pár dní po objavení nového vírusu. Takéto abstraktné meranie protilátok je nezmyselné a potenciálne maskuje poškodenie tela. Zvýšené IgG4 autoprotilátky sa spájajú s nástupom rakoviny, k čomu existuje obsiahly výskum.

Dizajn ľudskej imunity je nastavený tak, že telo tvorí správne množstvo protilátok v správnom čase a na správnom mieste. Jeho manipulácia znova raz vedie k auto-protilátkam, tj jeho poškodeniu vo forme ADE (zhoršeniu na základe protilátok), čo poškodzuje orgány, vrátane kardiovaskulárneho systému. Po týchto mRNA koktailoch, ktoré spúšťajú dlhodobú produkciu toxického spike proteínu v bunkách vlastného tela, sa telo učí tolerovať spike vírus namiesto, aby bojovalo a usilovalo sa ho zničiť. U tých, ktorí po boosteri ochoreli, ich hladiny IgG4 dosahovali až 42%! To ochromuje aj koncept kolektívnej imunity založenej na prekonaní vírusu boosterovanými a naznačuje prečo Covid bude ďalej pokračujúcou „never-ending“ pandémiou.