Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Belgický profesor imunológie upozornil na možný súvis mRNA vakcín a rakoviny na vlastnom prípade

Významný bruselský lekár a dlhoročný propagátor vakcín Michel Goldman podstúpil očkovanie proti Covid a krátko nato začal svoj boj s rakovinou za veľmi podozrivých okolností. Rozhodol sa zverejniť podrobnosti svojho zdravotného stavu, aby sa stali predmetom štúdia odborníkov a žiada ďalší výskum v tomto smere, ktorý by potvrdil alebo vyvrátil jeho podozrenia o škodlivosti Covid vakcíny.

Goldman (67) je profesorom imunológie a farmakoterapie na Slobodnej univerzity v Bruseli, kde založil a vedie Inštitút pre interdisciplinárnu inováciu v zdravotníctve. V nedávnej minulosti šéfoval Iniciatíve pre inovatívnu medicínu, ktorá získala 2 mld eur pre svoj výskum. Tento slávny belgický doktor nedávno vyhlásil, že podozrieva 3. dávku vakcíny z extrémneho zhoršenia jeho rakovinovej diagnózy, no ešte v decembri 2020 verejne odporúčal mRNA vakcíny.

Následne bol diagnostikovaný na rakovinu, konkrétne angioimmunoblastickú T-bunkovú lymfómu. Aj preto sa ponáhľal pre 3. dávku – veriac, že práve jeho imunitný systém potrebuje ochranu vakcíny, keďže začal podstupovať chemoterapiu. No následne ostal nepríjemne prekvapený výsledkom CT skenu. Úplne neočakávane po pár dňoch sa jeho rakovina rozrástla do šialených rozmerov, čo uviedol v rozhovore pre americký The Atlantic. Ten to opísal takto: „Vyzeralo to, akoby niekto spustil ohňostroj v tele Michela,“

Prof. Goldman spolu so svojim bratom Sergeom, tiež vedcom a vedúcim nukleárnej medicíny na Slobodnej univerzite v Bruseli, začali upodozrievať vakcínu. Rakovinové zhluky sa totiž objavili nesymetricky práve okolo pravého podpazušia, teda na strane, kde Michel Goldman dostal 3. dávku. Pritom prvotný CT sken zobrazil rakovinové ložisko pri ľavom podpazuší. Asi nie náhodne, keďže prvé dve dávky dostal práve do ľavého ramena.

V novembri 2021 bratia s kolegami spolu opublikovali prípadovú štúdiu Michelovho prípadu aj s vysvetlením možného mechanizmu: Nakoľko mRNA vakcíny s modifikovanými nukleosidom (Comirnaty a Spikevax) silno aktivujú bunky T-folikulárne pomocné bunky, je dôležité skúmať možný dopad týchto SARS-CoV-2 vakcíny na neoplazmy vplývajúce na tento typ buniek.“ Bratia uzatvárajú, že táto prípadová štúdia „naznačuje, že očkovanie Comirnaty vakcínou môže spúsťať rapídny rozvoj AITL – spomínaného typu lymfómy.“ Žiadajú otvoriť odbornú diskusiu a výskum týchto možných súvislostí.

Už však existuje určitý výskum v tejto oblasti. Na základe telesných skenov zaočkovaných, vrátane tých s rakovinou, sa ukazuje, že sa zvyšuje aktivita lymfatických uzlín v podpazuší na strane, kde je osoba očkovaná. Vo februári 2018 tím výskumníkov Inštitútu pre rakovinovú genetiku na Kolumbijskej univerzite publikoval štúdiu na myšiach s dvoma genetickými mutáciami – tými istými dvoma mutáciami, ktoré sa našli v Goldmanovom nádore – potvrdzujúc, že tieto mutácie vytvárajú predispozíciu pre T-bunky, aby sa zvrhli. Štúdia tiež zistila, že po napichaní myší červenými krvinkami z ovce – experiment, ktorý mal otestovať inváziu mikróbami – u myší sa rozvinul ten istý podtyp lymfómy ako má profesor Goldman.