Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Bez testu do obchodu, lekárne, kostola už len pod hrozbou pokuty? Covid pasy na schôdzi NR SR, protest pred parlamentom

 

Zajtra sa bude parlament zaoberať návrhom ministra zdravotníctva Lengvarského zaviesť covid pasy aj vnútroštátne a bez výnimiek. Protest pred NR SR pod heslom Zastavme šialenstvo je zvolaný do 9 do 14h

zastavme šialenstvo
Pozvánka: Zastavme šialenstvo

 

Preukazovať sa očkovaním, prekonaním alebo testovaním podľa návrhu zákona, ktorý odobrila vláda, sa bude treba v prevádzkach, kde sa zhromažďujú ľudia, ale aj v exteriéri na hromadných podujatiach. Keď bola táto povinnosť definovaná vo vyhláške, jej právoplatnosť bola sporná. Zákon túto pochybnosť má odstrániť. Návrh však prichádza v lete, keď nie je žiaden dôvod pre takého opatrenia.

Takéto opatrenia majú nátlakový charakter, keďže testovanie má dokopať do experimentálneho očkovania a podľa organizátorky protestu pred NR SR, Michaely Horňáčkovej, nemajú miesto v slobodnej spoločnosti, ktorá rešpektuje slobodu súkromia, keď príde na medicínske zásahy do vlastného tela a zdravia. Zároveň pozýva občanov, ktorí si slobodu vážia a zodpovedne pristupujú k svojmu zdraviu, aby prišli podporiť protest pred NR SR tento piatok v čase o 9h.

Netestovaní a neočkovaní budú segregovaní v tejto spoločnosti a obmedzení v osobných slobodách. Keď sa toto opatrenie pretaví do zákona, bude možnosť ho napadnúť na Ústavnom súde skupinou 30 poslancov za neopodstatnenú diskrimináciu. Ťažko čakať, že ho napadne prezidentka.

Tento istý návrh zablokoval začiatkom mesiaca predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý ho odmietol predložiť na schôdzu, hoci ho riadne schválila vláda. Jeho strana Sme rodina sa zaťala, že nemôže tak znevýhodniť ľudí, že si budú musieť testovanie platiť sami.

 

Proti návrhu sa postavil aj predseda OĽaNO a minister financií Igor Matovič, ktorý chce testy úplne zadarmo. Jeho požiadavka, zdá sa však, že torpéduje celý návrh, ak pri nej vytrvá. Minister totiž nie je ochotný pristúpiť na testy zdarma. Veď očkovanie je zdarma… Na očkovanie však neprimerane tlačí premiér Heger, aby vyhovel liberálnej SaS, ktorá ho vehementne podporuje.

 

Medzitým prebehli rokovania a údajne sa vláda dohodla, hoci nie je známe ako ktorý minister hlasoval. Hovorí sa o dvoch PCR testoch zdarma do mesiaca a antigénových testoch za manipulačný poplatok 5 eur. Stále je to znevýhodňujúce neočkovaných. Uspokojí tento návrh Igora Matoviča? Bolo by to upustenie od jeho sociálneho postoja a dôraz na dobrovoľnosť, ak by pristúpil na takýto kompromis. Preto lepšie by bolo celý návrh znova potopiť. Rozhodnú o tom poslanci OĽaNO a Sme rodina.

Opozícia dáva neustále najavo, že s covid pasmi nesúhlasí. Dlhodobo kritizuje testovanie, ktoré by znamenalo opakovanie scenára minulú zimu. Ľudia sa budú musieť neustále zhromažďovať na testovacích miestach a vírus sa bude veselo šíriť. Jediný, kto z toho bude profitovať, sú laboratória a výrobcovia testov. Niektorých to dokope do očkovania, ale zatiaľ väčšina odoláva. Obavy z rizík očkovania sú legitímne rovnako ako sú legitímne obavy z covidu.

Je čas, aby sa vláda reálne pozrela na situáciu, že tu bude stále obrovská, doteraz prevažná väčšina tých, ktorí sa nechcú očkovať experimentálnou vakcínou. Týchto ľudí treba rešpektovať. Namiesto vyhodenia peňazí na ich testovanie, štát by mal investovať do osvety a vitamínov, ktoré výrazne zlepšujú priebeh ochorenie na Covid – aj u veľmi starých, rizikových a s komorbiditami. Sú tisíce týchto občanov, ktorí vďaka nepatentovaným vitamínom a profylaktickým liekom doma prekonali covid a už majú prirodzenú imunitu.

Igor Matovič minulý rok nesprávne vsadil na testy zdarma. Opakovať túto chybu snáď nebude už ako minister financií po miliardovej diere v rozpočte, ktorú to spravilo a úmrtnosť neznížilo, ale práve zvýšilo. Oveľa účinnejšie by bolo zamerať sa na profylaxiu, ktorá je podstatne lacnejšia a vysoko účinná ako prevencia hospitalizácií u nezaočkovaných. Výhodou lacného vitamínu D3 je, že predstavuje skutočnú investíciu do zdravia po každej stránke, nielen z hľadiska covid, ale aj ako prevencia rakoviny, autoimúnnych ochorení a iných respiračných chorôb. Napokon oslabená imunita znižuje účinnosť aj vakcín proti covid, ako uvádzajú ich výrobcovia.

Ďalšie lieky využívané v profylaxii a včasnej liečbe sú bez patentov, teda značne lacné. Ich účinnosť obhajujú odborníci svetového formátu, ktorí nie sú poplatní farmafirmám. Tie ich totiž cenzurovali ako liečbu, lebo ináč by nedostali podmienečné schválenie vakcín v USA. Randomizovaných a recenzovaných štúdií na podporu profylaxie je už dostatok. Teraz sa treba zamerať na včasnú liečbu a nie (predčasne) sekírovať obyvateľstvo, čo neprispieva ani k prosperite ani pokoju v tejto spoločnosti. Šikanovanie nevolenými odborníkmi pomáha prepadu popularity tejto vlády.

protokol
Protokol

Moc patrí politikom a tí musia vidieť veci širšie ako sociálni inžinieri a la epidemiológovia, čo chcú kontrolovať každú sféru života. Takému prístupu sa hovorí totalitárny. A to je posledné, čo potrebujeme na Slovensku – zavádzanie digitálnej totality a pandemickej korektnosti. Isto ani jeden z poslancov, skutočných demokratov, by sa do dejín nechcel zapísať podpisom pod takýto zákon. Aj poslanci kresťania, liberáli, či socialisti by mali mať problém s natláčaním jediného ideologického pohľadu. Veď nie raz sa ideológia skrývala za vedu v totalitárnych režimoch. Už len sa poučiť.