Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Bojovníci: Vašečka (KÚ) presadil omšu bez testu, Cigániková (SaS) chce zrušenie povinného testovania a Taraba (Život) zákaz Covid pasov

Tak začína genocída. Istá skupina ľudí je ukrátená o základné práva a stáva sa občanmi druhej kategórie. Pritom sú démonizovaní ako nezodpovední, hoci nikoho neohrozujú, starajú sa o svoju imunitu a nie sú rizikoví. Títo politici bojujú za viac slobody a rovnosť pred zákonom pre všetkých

Richard_Vasecka_OLaNO
 

Biskupi sa zrejme zasadili, aby na účasť na bohoslužbách od pondelka nebolo potrebné preukazovať sa negatívnym testom. Úrad verejného zdravotníctva zverejnil vo vyhláške túto výnimku, hoci povinnosť testovania bola pôvodne v odporúčaní pandemickej komisie i koaličnej rady, ako to predstavil v utorok minister financií Igor Matovič. Richard Vašečka z Kresťanskej únie včera večer ako prvý tesne po zverejnení vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva zdieľal túto dobrú správu na sociálnej sieti.

Diskriminovať vysluhovanie sviatosti a slúženie sv. omše len pre otestovaných a zaočkovaných by bolo v rozpore s kanonickým právom. V tomto by iste boli porušené náboženské práva osôb, ktoré sa odmietli dať otestovať. Biskupi by azda museli riešiť potom dilemu, či odmietnutie sa dať otestovať alebo zaočkovať je ťažkým hriechom, pre ktorý sa veriaci nemôžu zúčastniť bohoslužby. Alebo by kňazi museli pokračovať v nelegálnom konaní a umožnili by aj v rozpore so zákonom účasť aj netestovaným.

Taraba, Ciganikova
Na snímke Jana Bittó Cigániková (SaS) a poslanec za Život – národná strana Tomáš Taraba

Nepochybne k emancipácii biskupom dopomohli viaceré hlasy. Najvýznamnejší apel na biskupov i vládu zaznel pred Veľkou nocou v schválenom uznesení Národnej rade SR. Predložil ho poslanec Tomáš Taraba, predseda novej politickej strany Život – národná strana spolu s Kuffovcami, ktorí sú jej členmi. Navrhol, aby sa bohoslužby pre verejnosť mohli konať aspoň v exteriéri a väčšina prítomných poslancov ho podporila. Taraba dlhodobo žiada, ako teraz viaceré štáty v USA už urobili, zákaz Covid pasov, ktoré zahŕňajú pozitívnu diskrimináciu tak pre očkovaných ako aj negatívne otestovaných.

 

Práva netestovaných a neočkovaných ostávajú však stále obmedzované aj po 19. apríli. V piatok na tlačovej besede oznámila požiadavku zrušiť povinné testovanie SaS predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková. Žiada, aby testy neboli povinné ani do práce, školy či do prírody. Poslankyňa požaduje dobrovoľnosť testovania doma a v ohniskách nákazy.

Ďalšie požiadavky SaS sa týkajú nastavenia Covid Automatu. Efekt by priniesli teraz v jari a lete, keď krivka úmrtí a hospitalizácií je dole vďaka slnečnému žiareniu tak ako bola aj minulé leto bez očkovania. Ďalšiu zimu by však stále, zdá sa, ostali testy povinné pri náraste ochorení, ktoré je takmer isté aj pri preočkovaní väčšiny pre šíriace sa nové varianty koronavírusu. Každopádne testov máme nakúpených dosť aj na roky dopredu. Len koľko generácii po nás bude ešte splácať tie dlhy, ktoré politici za rok pandémie vyrobili?