Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Český profesor imunológie varuje pred úmrtiami po vakcíne AstraZeneca u tých, ktorí COVID už prekonali

Profesor Jiří Beran patrí k svetovo najuznávanejším českým imunológom. Počas epidémie už niekoľkokrát bil na poplach, tentokrát tak robí znova. 16. marca zaslal ministrovi zdravotníctva a premiérovi varovný list, o čom informovali niektoré české médiá

 

Česká republika drží prvenstvo v počte úmrtí na milión obyvateľov v EÚ. Minister nedávno informoval, že konečne počet hospitalizácií začína mierne klesať. Profesor Beran ho však varuje pred novou katastrófou v súvislosti s očkovaním vakcínou AstraZeneca.

„Stavím svoje topánky, že je to reakcia u ľudí, ktorí Covid prekonali. Je to známa reakcia antigénu a protilátok vo forme cirkulujúcich imunokomplexov, ktoré robia tú intravaskulárnu diseminovanú koaguláciu.“

„Preto pôsobia úplne komicky odporúčania Vakcinologickej spoločnosti, aby sa ľudia, čo prekonali covid očkovali už po 7 dňoch po chorobe a dvoma dávkami! To zabíja a zneschopní ľudí!“

„Bojoval som za to a bol som jediný, aby sa neočkovali pedagógovia – bol som prehlasovaný“.

 

Tí, ktorí už majú prirodzenú imunitu z prekonaného COVIDu, majú protilátky, ktoré potom spôsobujú vnútrožilovú koaguláciu, tzv. trombotické stavy, ktoré sú príčinou problémov, dokonca úmrtí. Na vážnejšie vedľajšie účinky vakcín u tých, ktorí COVID predtým prekonali, upozornil pred časom v televízií aj profesor Vladimír Krčméry.

Štúdia zverejnená v odbornom časopise Lancet  uvádza až 140-násobné zvýšenie protilátkových titrov po prvej dávke vakcíny Pfizer u tých, ktorí predtým prekonali ochorenie. Podľa nej to potom vedie „k zbytočnému a nechcenému nárastu pochybností z očkovania“.

Napriek tomu, tak ako českí vakcinológovia aj slovenskí odborníci odporúčajú očkovania po prekonaní COVID, hoci sa už v troch veľkých štúdiách potvrdilo, že prirodzená imunita po prekonaní trvá roky, dokonca pravdepodobne desaťročia.

Niektoré osoby však nevedia, že ochorenie prekonali. U nás sa odporúča antigénový test pred očkovaním, ten však nepovie nič o prekonaní COVIDu v minulosti. Pre vylúčenie prekonania ochorenia je potrebné si dať pred očkovaním urobiť test na protilátky.

Český profesor tiež ocenil, že vládni experti dospeli k predĺženiu intervalu medzi dvoma dávkami AstraZeneca vakcíny, čo on odporúčal už pre 3 mesiacmi. Poukázal tiež na nezmyselnosť nosenia respirátora na ulici, „ale musím si ho zobrať k babičke a dedkovi“. Podľa neho uzavretá spoločnosť zvyšuje riziko prenosu na starších rizikových ľudí v rámci rodiny. Preto podľa neho každý deň zomiera viac a viac ľudí vo veku nad 65 rokov.

V liste ďalej tvrdí, že ČR má v Európe najnižšiu smrtnosť (počet úmrtí na počet PCR pozitívnych). Vysvetľuje si to tým, že ľudia užívajú napriek prekážkam a spochybňovaniu až odporu vládnych odborníkov liek Isoprinosine. Navrhuje urobiť spätnú analýzu, nakoľko lieky boli predpísané v počet 212 000 týždenných dávok a podľa rodných čísel sa dajú porovnať s 1 miliónom pozitívnych a podľa toho zistiť účinnosť tohto lieku. Podľa neho na takú analýzu stačí poldňa.

Prof. Jiří Beran je lekár a popredný český epidemiológ, ktorý je aj kľúčovou osobnosťou akademickej skupiny združenej okolo petície Blanický manifest Daniela Landy.