Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Europoslanci KDH, OĽANO, SAS a PS podporili prvý krok k digitálnej kontrole v Európe: Covid pas

Europarlament včera večer hlasoval o digitálnych zelených pasoch. Dnes zverejnili tlačovú správu, podľa ktorej 546 europoslancov hlasovalo za, 93 proti a 51 sa zdržalo. Zo slovenských poslancov len europoslanec Milan Uhrík, predseda strany Republika, hlasoval proti. Zdržali sa len europoslanci Smeru a Miroslav Radačovský, ktorý pred časom založil stranu Slovenský patriot. Europoslanci koaličných strán a Progresívneho Slovenska podporili návrh zavedenia novej podmienky cestovania. Výsledky hlasovania možno pozrieť tu

očkovací certifikát
Na snímke certifikát o vykonanej vakcinácii

Ako uviedol Milan Uhrík „Covid pasy nie sú slobodou v cestovaní, ale budúcou povinnosťou v očkovaní a testovaní. Sú novou kompetenciou Bruselu, novým ‚papierom‘, ktorý mu dáva moc nad ľuďmi.“ Dôvody prečo odmieta Covid pasy, vysvetlil nedávno v televízii TA3:

Nové nariadenie o digitálnom covid osvedčení má vstúpiť do platnosti 1. júla po tom, čo ho ešte formálne schváli Rada EÚ, ktorú tvoria lídri členských krajín – premiéri a prezidenti. Platnosť nariadenia je na 12 mesiacov. Covid pas má byť k dispozícii v papierovej alebo digitálnej forme s QR kódom. Bude potvrdením o očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia. Zároveň europoslanci odhlasovali schválenie 100 miliónov EUR pre členské štáty, aby mohli nakúpiť testy. Tie majú byť dostupné pre občanov.

Certifikát vo forme QR kódu má obsahovať elektronický podpis zdravotníckeho zariadenia, ktoré potvrdenie vydalo, údaje sa nebudú centrálne uchovávať. Začiatkom júna Európska únia predstavila plán zaviesť tzv. digitálnu peňaženku, ktorá by dala každému digitálnu identitu pre online platby. Výrobcovia vakcín spolu s Microsoft, Accenture a Nadáciou Gatesovcov predstavili víziu zaviesť digitálne ID ešte pred pandémiou. EK zas mala ešte v jeseni 2019 plán zaviesť vakcinačné pasy pre všetky ochorenia, proti ktorým sa očkuje.

Covid pasy iniciovali Gréci s podporou Španielov s tým, že majú pomôcť oživeniu turizmu. V lete 2020 však krivka úmrtí v celej Európe klesla zásadným spôsobom. Je preukázané, že slnečné žiarenie zabíja vírus a dostatok vitamínu D3 chráni pred ťažkým priebehom. Ako zaznelo včera v pléne Európskeho parlamentu, privilégia dovolenkárov idú na úkor slobôd občanov.