Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Experti vláde: Podviedli ste občanov s Covid automatom. Už sme mali byť v inom pásme. Kalkul vlády? Testy a vakcíny by ostali nevyužité

Dáta bez pátosu, dobrovoľná skupina expertov na štatistiku, adresovala premiérovi a pandemickej komisii následovné znenie:

vláda
Na snímke zľava minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO), predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina), premiér SR Eduard Heger (OĽaNO), minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS), podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí), hlavný hygienik Ján Mikas a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO)

Nevieme, kto Vás drží v omyle, nevieme prečo ide o ďalší omyl v rade mnohých. Sme svedkami toho, že nerozumiete číslam napriek tomu, že sa na nich Vy sami dohodnete, potom si ich Vy sami meriate a následne ich Vy sami interpretujete. V tejto republike ale matematike rozumie veľa ľudí, štatistike možno menej, ale vedia to ostatným vysvetliť. A ak sa dohodnete a na vláde prijmete COVID Automat a v ňom pre parameter EFEKTÍVNE REPRODUKČNÉ ČÍSLO nasledovné hodnoty:

ČIERNA: viac ako 1,15

BORDOVÁ: medzi 1,10 – 1,15

ČERVENÁ: medzi 1,05 – 1,10

RUŽOVÁ: menej ako 1,05

 

Experti uvádzajú 3 lekcie pre vládu

1. Od 22. februára máme efektívne reprodukčné číslo pod hodnotou 1,00. Máme ho pod hodnotou 1,00 už 8 týždňov a 2 mesiace. To je podľa Vašej prezentácie strana 24.

2. To číslo je pod 1,00 čo znamená, že 100 infikovaných nakazí v „ďalšom kole“ menej ako 100 nových infikovaných.

  • Dostali sme sa z počtu infikovaných 2341 (7 dňový priemer z PCR testov) na 702 k 18. aprilu, čo je menej ako jedna tretina (1/3) alebo rovných 30%. Dnes je to číslo 624
  • Rovnako sme sa dostali z počtu infikovaných 5222 (7 dňový priemer z AG+PCR testov) na 1580 k 18. aprílu čo je rovnako menej ako jedna tretina (1/3) a vzácnych 30%. Dnes je 1474.
  • Práve preto Slovensko klesá zo 48 krajín Európy od februára najrýchlejšie stabilne pomaly konštatne. Ani raz nebolo to Vami zvolené čislo viac ako 1,00.

3. Pri predikciách, pri modelovaní a aj pri následnom vykazovaní bude toto čislo oscilovať až do konca pandémie. Asi sa bude pohybovať medzi 0,5 až 1,05. Nebude konštatné a je možné, že niekedy aj stúpne, lebo pohyb z 0,75 na 0,85 je rast. Ale to bude znamenať, že 100 ľudí namiesto LEN LEN 75 nakazí 85. To znamená, že infikovaných bude o týždeň menej a to je pre riadenie pandémie KĽÚČOVÉ.

 

Veľká noc nič nepokazila

Ďalej upozorňujú na dohodu s občanmi, ktorými sú aj oni, a cítia sa podrazení vládou:

„Občan potrebuje počuť pravdu a nie už druhý týždeň vyplakávanie, že „nám rastové číslo rastie“. Minulý týždeň, a aj tento týždeň bolo pri šiestich klesajúcich parametroch a pri šiestich dobrých správach opať kľúčovým hráčom jeho veličenstvo rastúce reprodukčné číslo.

To číslo je na takej hodnote, že podľa neho by sme mali byť v žltom stupni ostražitosti o 3 stupne nižšie ako sme teraz v bordovej v II. stupni varovania

Aj ostatné 2 parametre, ktoré má COVID Automat monitorovať, sú k 18. aprílu splnené na červenú fázu – II. stupeň varovania. To je ružová. A má prísť 3. mája – bodka, tak to má byť.

Viete prečo je to dobré? Lebo to bude už 10. týždeň poklesov. Okrem poklesu počtu infikovaných, poklesu počtu hospitalizovaných, poklesu pozitivity PCR testov pod magických 10%, poklesu AG testov na hodnotu ich „spoľahlivosti“ (0,3), poklesu počtu ventilovaných pacientov by ste mohli mať dobrý pocit aj z dobrého počasia a z toho, že po Veľkej noci (opäť napriek strašeniu, obavám a hrozbám) sme si to nepokazili.“

 

Žiadajú komplet presun do červenej zóny

Je to reálne prvýkrát taký stupeň varovania, kde napriek celoštátne ČERVENEJ budú niektoré okresy v horšej BORDOVEJ a nebudú v nich možné niektoré uvoľnenia, ktoré patria k tej „červenej“. Ale v tých červených budú uvoľnenia, ktoré si tie okresy, ich občania zaslúžia vďaka dobrému správaniu. Bolo to súčasťou zmluvy s občanmi a po 120 dňoch LOCKDOWNU je to namieste.

Ale Vy ste sa po komunikácii Epiteamu a pána Mikasa rozhodli láskavo ponechať niektoré opatrenia z bordovej farby. Ďakujeme.

Rovnako ste sa rozhodli Slovensko do červenej fázy neposunúť. Dovolili ste uvoľniť fitnescentrá a terasy gastro prevádzok. Nič viac.

 

Toto bolo súčasťou dohody v Covid Automate

1) TESTYTESTYTESTY: Nedovolili ste prejsť zo šialeného 7 dňového pravidelného testovania v dnes v podstate žltých, ružových okresoch a prinajhoršom červených okresoch na 14 dňové testovanie. Ste posadnutí testovaním bezpríznakových

2) PERPETTUM MOBILE: Nútite nás testovať sa v 7 dňovom intervale, lebo pri tom testovaní pri 0,3% pozitivite a pri počte 2 mil. týždenne chytíte asi 5 tisíc pozitívnych, z ktorých polovica je falošne pozitívnych. Ak by ste ich nemali, tak by aj parameter „infikovaní“ klesol asi o 2500 za týždeň a hodnota PCR+AG pozitívni z 1500 na 1000. Okamžite a hneď do 7 dní. A efektívne reprodukčné číslo by tiež kleslo a to by bola tragédia, však?

3) ZÁKAZ VYCHÁDZANIA: Červená fáza predpokladá posun zákazu vychádzania z 20:00 na 21:00. Každý týždeň sa posúva západ slnka o 20 minút, ale to Vás nezaujíma. Takže sme to odložili na máj. To už bude na dohľad Svatojánska noc.

4) ŠPORT: Športový automat naviazaný na COVID Automat v červenej fáze ruší počet detí 6+1 pri športe v exteriéroch, ale k tomu nedôjde. Budeme sa motať na ihriskách pri 800m2 siedmi s počtom 115m2 na 1 dieťa so 7 dňovým testom a v obchode sa v interiéri bude tlačiť na rovnakej ploche rovných 7 ľudí na takej ploche ako má v exteriéri vyhradené 1 dieťa. O autobuse, kde netreba test, ani nepíšeme. Len za toto by mala nejaká komisia brať udelené diplomy, ale nie deťom z atletickej súťaže, ale presadzovateľom nezmyslov z EpiTeamu. Aspoň dočasne a aspoň niektoré. To bol žart.

5) POSUN RUŽOVEJ NA MÁJ: Podarilo sa Vám samozrejme oddialiť prechod do ružovej a I. stupňa varovania z 3. mája na minimálne 10. máj. Salámovou metódou a sústavným strašením si idete podľa vlastného kalendára. Ale toto si nedáme, ozveme sa.

6) OČKOVANIE: COVID Automat ste vymysleli na Mikuláša, ale zabudli ste, že medzitým VEDCI vyvinuli a dali si schváliť v Európe EMA-ou 4-5 vakcín. Uvedomujete si, že ste neboli schopní sa dohodnúť na inovácii a ZMENE COVID Automatu za tak dlhý čas, za ktorý bolo možné schváliť vakcíny a dokonca aj u nás napriek MarekToDal obštrukciám pri ich objednávaní zaočkovať k dnešku 1 milión občanov? Nevšimli ste si to a COVID Automat naďalej žrebuje okresy do farbičiek podľa metodiky „Mikuláš 2020“.

 

Odkazujú: nájdite si iný národ a doučte sa matematiku

Dobre ste to dali a ešte ste sa dnes potľapkali po pleci. Tak terasy a fitness sú priorita. Školy, elektívne operácie, netestovanie tých, čo z toho majú nervy, nemožnosť voľby typu vakcíny, lebo z toho niektorí majú nervy, nemožnosť stretávania sa rôznych domácností – to vám nevadí. A ešte to pritvrdíte 26. apríla asi 7. krát predĺžením núdzového stavu? Tak Vám teda ďakujeme za to, že si ctíte pravidlá.

Dodávajú, že štatistiky spracúvajú vo voľnom čase a zadarmo. Na sociálnej sieti ich sleduje 47 tisíc občanov.