Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Faloš a krutosť Jany Cigánikovej – všetko pre preferencie

Už niekoľko mesiacov nám poslankyňa Cigániková zo SaS cez TV Markízu pripomína, že odporcovia potratovej tabletky, ktorá by umožnila chemický potrat do 9. týždňa tehotenstva, sú len náboženskí fanatici a ona je tá moderná žena, ktorá jediná cíti s ostatnými ženami. Osvedčená mantra progresívcov, aby sa vrátili do náruče SaS, ktorej preferencie, prepadnuté vo voľbách, znova pekne rastú. Najnovšie sme podľa jej vyjadrení aj krutí. Touto témou sa usiluje prekryť a odviesť pozornosť od skutočne pro-ženského návrhu zákona poslankyne Anny Záborskej, ktorý ponúka riešenia a finančnú pomoc ženám, aby kruté násilie potratu nemuseli podstúpiť, ak sa ocitnú v ťažkostiach. Presne podľa koaličnej dohody.

Len feministky platené zo zahraničia a gynekológovia, ktorí sú čoraz viac stigmatizovaní z toho, že robia verejnosťou (min. polovicou) odsudzované potraty, chcú ženám podstatne zlacniť potrat. Ten už 20 rokov stojí rovnako 300 Eur, kým pôrod je skoro 3x drahší. Potratová tabletka sa nelegálne predávala za 60 Eur, čo je 5x menej a legálne by bola ešte lacnejšia. Potratová tabletka robí potrat dostupnejším, až na úrovni antikoncepcie. Lenže zabitie počatého dieťaťa, ktoré má už aj sformovanú tvár a prsty na rukách a nohách, nie je predchádzaním počatiu.

7week.jpg

Cigániková tvrdí, že nediskutujeme, či potrat má byť legálny alebo nie, on už je. Ona pritom veľmi dobre vie, že už 20 rokov ako spoločnosť verejne aj v parlamente diskutujeme, či tento komunistický zákon nezmeníme a potraty na žiadosť zakážeme. Nežijeme v stredoveku a dnes vieme, kedy a ako život začína. Máme dostupné fakty, genetické dôkazy i obrázky či videá o vývoji počatého dieťaťa. A vieme, že potrat, či chirurgicky alebo chemicky je krutým zabitím nenarodeného človeka. Pani Cigánikovej utýranie dieťaťa na smrťv maternici neprekáža, chce ho ešte rozširovať, hoci jej zjavne prekáža týranie zvierat. Možno nám bude nahovárať, že to dieťa necíti, hoci ono už má v 6. týždni po počatí základy nervového systému a srdce mu bije už od 19. dňa.

Potrat je však násilím v tele ženy a to je krutá voľba, ktorú pani Cigániková odobruje. Tí, čo aspoň trošku o tom racionálne rozmýšľajú, sú onálepkovaní ako fanatici, hoci ona je tá, ktorá pozerá na potrat obmedzene s klapkami na očiach. Realitu potratu, ako je zabíjané ľudské embryo, či plod (áno, pani poslankyňa od 6. týždňa po počatí je to už plod!!!) odmieta vidieť a ešte aj ženám ukázať. Vraj ich bude traumatizovať, keď uvidia, čo sa deje s počatým dieťaťom počas zákroku. No tak milá pani poslankyňa, aj bolestivý potrat doma bude ženy traumatizovať viac ako, keď ho necítia pri chirurgickom zákroku. Môže sa im dokonca spustiť už cestou domov od lekára, napr. v MHD, sú také prípady v zahraničí…

unplanned

Keď niekto týra ženu či dieťa v súkromí, má to byť trestný čin. No keď chce žena utýrať na smrť svoje nenarodené dieťa, vtedy jej právo na súkromie má byť chránené?! Ak by Jana Cigániková naozaj chcela bojovať za zdravie žien, tak by sa usilovala o zmenu praktík pri pôrode, kedy sú ženy často traumatizované zbytočnými zásahmi. Bojovala by nie za domáce potraty, ale za bezpečné domáce PÔRODY, ako je to štandard v zahraničí. Vraj je ona proti potratom, len ich chce ponechať legálne. Asi tak je aj proti týraniu zvierat či žien – len nech tie ostanú legálne, lebo zákaz nič nerieši? No, asi nie!

 

Ak niekto chce robiť potrat ľahšie dostupným, tak logicky počet porastie ako je to napr. v Británie – viď graf, hoci Cigániková klame, že nikde v Európe počet potratov po zavedení potratovej tabletky nenarastá. Salámovou taktikou možno očakávať takýto vývoj u potratovej tabletky, ako ho pozorujeme na Západe: najprv žena musí prísť zjesť obe tabletky pred lekárom s odstupom pár dní (v niektorých postkomunistických krajinách pre zastaralú legislatívu dokonca iba v nemocnici). Potom už stačí, že len prvú zje v jeho prítomnosti a druhú už doma. Koronakríza bola skvelou zámienkou na ďalšie uvoľňovanie – v Británii stačí požiadať a tabletka príde v pošte, podobne telefonicky sa dnes dá objednať v USA. Stále je síce na predpis, ale ďalším krokom bude práve jeho zrušenie, ako je aj u nás dnes pri „tabletke deň po“.

potraty-v-anglicku-1990-2019
 

V takej dobe tehotná ani nemusí vedieť, kedy dostane vypiť jed pre svoje počaté dieťa. Je to vynikajúca metóda pre násilnikov, pedofilov či pasákov, ale aj egoistických mužov, aby nemuseli čeliť dôsledkom svojho sexuálneho predátorstva a zároveň si zachovali anonymitu. Toto nie je lepší svet, ktorý chce Cigániková podľa vyhlásenia na svojom blogu budovať. Možno pre jej synov, no nie pre moje dcéry. Lepší svet vyzerá tak, že budeme citlivejší na práva iných a uznáme rovnosť práva na život nenarodených s narodenými. Legálne potraty totiž robia spoločnosť egoistickejšou aj k ženám, ktoré neočakávane otehotnejú. Okolie sa im otočí chrbtom, lebo svoj problém si môžu legálne vyriešiť zabitím svojho dieťaťa. V prípade, keď je to nelegálne, páry budú aj zodpovednejšie vo svojom sexuálnom živote. A metód ako zabrániť počatiu je mnoho a dnes o nich každý vie. Niektoré sú dokonca zadarmo.