Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Každý druhý na JIS-ke zomiera, odborníci ignorujú najnovšie poznatky o liečbe COVID19.

Niektorí sa už vidia ako ministri, no takto sa strápnili

 

Podľa údajov Inštitútu zdravotných analýz nám teraz zomiera v nemocniciach 30% pacientov, teda takmer každý tretí. Sú v tom zarátaní aj pacienti, ktorí boli hospitalizovaní s inou diagnózou, ale sa infikovali koronavírusom v nemocnici. To je skoro také vysoké číslo ako na jar v talianskom Bergame, ktoré epidémia zasiahla ako prvé v Európe. Úmrtnosť v prvej vlne do 20. apríla tam bola 33%. Prečo už nie je dôvod na takúto vysokú úmrtnosť?

 

Kým na našich JIS-kách a na ventilácii zomiera 48% pacientov, v Nemecku na JIS-kách zomiera zhruba 29% pacientov s Covidom, informoval Denník N. Lekárom, ktorí postupujú podľa Marikovho protokolu (známom aj ako MATH+ pre nemocnice a I-MASK pre profylaxiu), zomiera len 10% z najkritickejších pacientov, aj keď sú intubovaní na umelej pľúcnej ventilácii, hoci to sa snažia oddiaľovať a využívajú až ako poslednú možnosť. Vynikajúce výsledky liečby prezentoval Doc. MUDr. Pavol Torok z Ústavu srdcovocievnych ochorení v Košiciach práve pre aplikovanie tohto protokolu.

 

Naši lekári a ministerskí odborníci stále odmietajú postupovať podľa osvedčeného Marikovho protokolu, ktorý na základe desiatok štúdií pre jednotlivé vitamíny, minerály a lieky, vypracovali svetové autority v oblasti medicíny. Lekárske a vedecké kapacity sa hodnotia podľa tzv. Hirschovho indexu (0-100). Tím Dr. Paula Marika má takéto hodnotenie: Marik 88, Meduri 57, Varen 43. Naši odborníci Pavol Jarčuška 11, Peter Sabaka 8, Alena Koščálová 2, Jozef Šuvada 1, Peter Celec 31. Namiesto toho, aby len okopírovali, čo je najúspešnejšia liečba, naši experti si vypracuvávajú vlastné protokoly a úmrtí pribúda. MUDr. Juraj Mesík tvrdí, že sú za to odmeňovaní z eurofondov.

 

Nedávno sa niektorí predviedli na online konferencii združenia Veda pomáha Covid-19, kde sa raz vysmiali zo zinku, potom z melatoninu, tu spochybnili vitamín C, tam vitamín D. Nechápu vzájomnú synergiu a komplexnosť liekov v Marikovom protokole. Ešte dnes je primárka Koščálová schopná obhajovať používanie neúčinného Remdesiviru. Po tom, čo MUDr. Bukovský vysvetlil celému Slovensku, že nie je možné získať dostatok vitamínu D len zo stravy, zaznela tam hlúposť, že 200g rýb denne by malo stačiť. Účinnosť vitamínu D3 ako aj ďalšie výživové doplnky na posilnenie imunity najviac spochybňoval Peter Celec, ktorý vo svojej bohorovnosti nemal zábran.

 

Experti svoju nekompetentnosť predviedli v odpovedi na divácku otázku: “Podávate v nemocnici Kalcifediol, ktorý znižuje riziko úmrtnosti o 60%?” Tieto tri odpovede zazneli od expertov: To je vitamín D3, o čom sa práve bavíme.” “Ach jaj, ľudia si niečo prečítajú a nerozumejú.” “To je to isté ako D3.” Ani jeden z nich netušil, čo je jeden z mimoriadne významných liekov liečebného protokolu s názvom Kalcifediol. Ide o najrýchlejšie absorbovateľnú formu vitamínu D3, ktorá sa dá zohnať vo všetkých okolitých štátoch za pár eur. Tá sa má podávať hospitalizovaným, no u nás od roku 2018 nie je na predaj (predtým pod značkou Rocaltrol).

 

Tieto reakcie expertov prišli deň po tom, čo MUDr. Igor Bukovský zverejnil ponuku nemocniciam, že zaplatí pre 100 hospitalizovaných rizikových pacientov dávky Kalcifediolu na jeden mesiac. Záujemcovia majú priamo kontaktovať jeho ambulanciu, píše Bukovský s dovetkom: Už je načase postupovať v zmysle súčasného poznania!” Jediný úprimný bol moderátor online konferencie matematik Richard Kollár, ktorý priznal, že vôbec nerozumie otázke. To asi aj preto, že Marikov protokol nikdy nevidel. Nedávno však na TA3 už hovoril, ako by to bolo, keby on bol minister zdravotníctva.

 

Peter Celec priznal, že lekári si nevedia vybrať zdroje, podľa čoho sa orientovať v liečbe. Na to sú však protokoly, uviedol. Lekár a záchranár Viliam Dobiáš a diabetológ Peter Jackuliak uznali, že ambulantná primárna liečba zlyháva a pacienti nevedia, čo majú pri prvých príznakoch užívať. To znamená, že lekári stále nepostupujú podľa skoro mesiac publikovaného protokolu (21.1.), ktorý vlastne aj vitamínovú včasnú liečbu pomerne spochybňuje. O liekoch pre včasnú liečbu sa rozhovoril Peter Sabaka s odvolaním sa na jednotlivé štúdie. No pri Ivermektíne či vitamíne D a C si páni doktori nevšimli, že desiatky štúdií podporujú ich účinnosť. Hoci Sabaka hájil vitamín D3, pre vitamín C vo včasnej liečbe nevidel dosť dôkazov...

 

Mediálna hviezda MUDr. Sabaka naďalej preferuje v intenzívnej liečbe Covidu kortikoid Dexamethazon voči Methylprednisolonu, pričom štúdie jednoznačne ukazujú vyššiu účinnosť druhého kortikoidu, čo Marik zdôrazňuje. No on povie, že je to presne naopak. Podľa Sabaku v Marikovom protokole "nepochopiteľné je tam takmer všetko" (2:06:38). MUDr Visolajský, ďalšia lekárska hviezda, čo verí, že jedine vakcína je naša spása, sa nedávno vyhováral na nedostatok zdravotných sestier, lebo vraj títo pacienti zomierajú na komplikácie z preležanín. To je síce už roky typické pre slovenské zdravotníctvo, no je to len výhovorka. Jeho manželka, tiež aktívna pre Veda pomáha, je známa strašením z predávkovania vitamínami.

 

Posmechovačnosť Celeca z Marikovho protokolu naberá na obrátkach v 2h 5min, opovržlivo hovorí o Ivermektíne, aj Melatoníne, čo je bezpečný hormón pre kvalitný spánok, ktorý je dôležitý pre uzdravovací proces. Dr. Paul Marik pripomína jeho nesmiernu dôležitosť. Sám vysiela množstvo online seminárov a vysvetľuje postupy, ktoré sú ináč rozpísané na 50 stranách pre lekárov. Hlavne sa experti vôbec nedostali k tomu, čo je nádej v najkritickejších stavoch, keď už prebieha otrava krvi, zlyhanie orgánov či zápal pľúc. Áno, aj v takej situácii ochorenie vie zvrátiť vnútrožilové podanie vitamínu C, ako dôsledne podľa Marika aplikuje aj MUDr. Torok 1g na kg váhy človeka na deň, v dávkach po 25g počas 6 hod (už to je aj v protokole MZ SR z 10.1.).

 

Minister by si mal upratať vo svojich odborných kruhoch a lepšie počúvať aj kritikov, ktorým ide o dobro. S odbornosťou človek ďaleko nezájde, ak mu chýba pokora. A to zdá sa chýba mnohým v lekárskej profesii, niektorí sa už vidia v úradníckej vláde odborníkov, čo má vymenovať prezidentka Čaputová. Treba, aby tí, čo preberali vládu “s úprimnosťou a pokorou”, si vedeli priznať chyby a rýchlo ich napraviť. Ak sa však obklopia veľkými egami ambicióznych expertov, ktorí im ešte aj budú hladkať ich egá, tak na to aj sami časom doplatia. A my s nimi doplácame zbytočnými úmrtiami.