Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Kresťan Krajčí – NIE diskusii o rúškach, ale ÁNO (diskusii o) potratovej tabletke?!

Minister zdravotníctva donedávna tvrdil, že očkovať sa bude proti COVID-19 len dobrovoľne. Obklopený epidemiológmi, ktorí tento rok zažívajú 5 minút svojej slávy, je čoraz pod väčším tlakom. No a pred časom v televíznej debate pripustil, že očkovaní budú pozitívne diskriminovaní, keď pôjde o vstup na športové alebo kultúrne podujatie. Dnes vďaka lockdownu dostávame predstavu, aké iné slobody a neslobody budú mať neočkovaní. Neočkovaní budú diskriminovaní! Otázne je ešte ako sa to bude realizovať – špeciálnou kartičkou nateraz? Tá sa bude dať veľmi ľahko neskôr rozšíriť aj pre ďalšie očkovania a neskôr aj zmeniť na inú formu…

Kde je integrita tohto kresťanského Duchom svätým umocneného ministra? Pred rokom ešte jeho OĽANO klub odmietol podporiť podmieňovanie prístupu do škôlky očkovaním? Dnes však pre mediálny tlak a nátlak „odborníkov“ Big Pharmy chce podmieňovať prístup k verejným podujatiam očkovaním proti korone! A tí majú dlhodobú agendu. Lenže „no jab, no school (žiadne očkovanie, žiadna škola alebo škôlka), tak ako u nás aj v iných štátoch neprešlo. Nedôvera v očkovanie narastá v každej krajine sveta, miera zaočkovaných vďaka prístupu k sociálnym médiam s osobnými svedectvami a odborným portálom so štúdiami rapídne klesá.

Aliancia výrobcov vakcín GAVI, po Gatesovi druhý najväčší sponzor WHO, zúfalo potrebovala nejakú novú pandémiu, aby mohla realizovať svoje ambície, ktoré už inkorporovala aj do plánov EÚ – zaviesť vakcinačné pasy. A tzv. imunitné certifikáty, po našom zdravotné certifikáty o negatívnom výsledku testu na COVID-19 je tiež Gatesov plán ešte z jari. Veď napokon výrobcovi aj udelil grant zo svojej nadácie, ktorá je známa tým, že do nej nalieva dane zo svojich príjmov a tá ich venuje projektom a korporáciam, do ktorých on finančne investuje alebo je spoluvlastníkom. Na pandémii za niekoľko mesiacov zvýšil svoje osobné bohatstvo už o 10 miliárd dolárov!

COVID kríza vytvorila perfektnú zámienku pre podmieňovanie cestovania očkovaním, dokonca by sa dalo ísť ďalej aj žiadať vstup do práce, školy či obchodov len pre očkovaných… Od rúšok budú oslobodení len očkovaní, a tí, čo to odmietnu, budu musieť byť označkovaní rúškom. Naďalej budú stigmatizovaní, udávaní, nenávidení, lebo odmietajú riziko poškodenia svojho zdravia pre pofidernú ochranu zvyšku, teda ani nie väčšiny, ale menšiny, ktorá má veľa spôsobov ako sa chrániť. Pritom to bol Marek Krajčí, ktorý pred rokom podával ako poslanec pozmeňovací návrh, aby lekári povinne informovali pacientov o nežiaducich účinkoch vakcín, nežiaduce účinky rúšok nepripúšťa.

Viac ako skvelý príklad toho ako rúška ochránili konzílium expertov či azda poslancov, by sme chceli vidieť príklad ministra ako kresťana, že bude otvorený pre diskusiu o ľudskej dôstojnosti a integrite, do ktorej by nemal nikto zasahovať bez osobného súhlasu – myslím tým očkovanie. To, že v policajnom štáte máme 50 Eurovú pokutu, keď si nedáme bezpečnostný pas na svoju ochranu v aute, neznamená, že je OK mať 1650 eurovú pokutu za nenosenie náhubku na údajnú ochranu iného, ak mne zdravému (s dostatkom vitamínov, hoci možno mám nedostatok svalov) nič nehrozí. Alebo že si musím dať vakcínu, ktorej odmietnutie bude mať ešte vyššiu sankciu.

Zároveň ako kresťan by mal túto dôstojnosť chrániť a nie daromne diskutovať s tými, ktorý nemajú žiaden rešpekt ani k ľudskej dôstojnosti nenarodeného života. Marek Krajčí, voľba mnohých kresťanov, odmietol povedať svoj názor na potratovú tabletku – vraj chce počuť odborníkov, potom že počká na hlasovanie poslancov – našťastie len 33 ich bolo za. Mal povedať jasne a rázne, že možnosti potratov sa za jeho ministrovania rozširovať nebudú, lebo veď napokon oveľa liberálnejší Smeráci neuviedli potichu zaregistrovanú potratovú tabletku na protesty kresťanov a tak ju tu nemáme. No a keď Markíza v reportáži, ktorú zakladá na jeho tvrdení, že on nie je úplne proti chemickému potratu, pustí webstránku rakúskej kliniky písanú v slovenčine s tým, že toto je teda ešte možnosť pre Slovenky, kde kúpiť tabletku na vykonanie domáceho potratu, minister mal hneď vyrukovať s trestným podaním za navádzanie na nelegálny potrat.

Lenže toho nešváru u mocnej Markízy si akosi nevšimol, on namiesto toho musí trestným stíhaním zastrašovať nevýznamný portál Badateľ za iný názor na povinné nosenie rúšok. Ak by mal byť pre niečo otvorený ako kresťan, tak práve pre odbornú diskusiu okolo povinného nosenia rúšok v súčasnom policajnom štáte. Hlavne, keď kopec medzinárodných expertov poukazuje na neefektívnosť ochrany rúšok proti COVID-19 a čoraz viac počúvame o dôležitosti posilňovania imunity vitamínami. Aká je logika mať ho v intraviláne obce, keď široko-ďaleko niet nikoho? Pritom videla som práve najviac starých ľudí, ktorí si rúška nedávajú, aj keď oni sú práve rizikoví. Nemyslím, že je to z nedbalosti, ale práve pre ťažkosť dýchania. Keď sa také praktiky natláčajú aj deťom, nečudo, že mnohí strácajú dôveru z predtuchy, že sa to časom rozšíri aj na očkovanie.