Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Lepšia ochrana proti COVID-19 ako vakcína a môžete ju dostať zadarmo, len nie od štátu

Minister zdravotníctva priznal, že pred niektorými novými mutantami koronavírusu nás dnes podávané vakcíny neochránia. Pritom britský variant sa vyskytuje u väčšiny nakazených. Prečo ministerstvo stále nechce efektívne chrániť občanov, keď je známe, že vitamín D3 v dostatočnom množstve účinkuje proti všetkým variantom, dokonca aj množstvu ďalších chorôb?

vitamín D3
Na snímke vitamín D3 v krabičke

Vitamín D3 významne zľahčuje priebeh COVID-19 a je prevenciou hospitalizácií. Ak by ľudia mali dostatok D3, ako je to v Škandinávii, neboli by potrebné lockdowny, zatvorené hranice či povinné rúška – opatrenia, ktoré majú zabrániť preťaženiu nemocníc.

Aj rizikoví by ochorenie prekonali podstatne ľahšie aj bez hospitalizácie. Napriek opatreniam nám veľa ľudí zomiera, pretože odborníci okolo MZ SR stále podceňujú rolu ľudskej imunity tak v liečbe ako aj prevencii. Telo má samouzdravovaciu schopnosť, ak má dostatok potrebných vitamínov a minerálov. Vitamín D3 je kľúčový v mobilizovaní imunity proti COVID-19.

Minister Krajčí sa v decembri údajne pokúšal dohodnúť preplácanie vitamínu D3 s poisťovňami. Odborníci okolo MZ SR a všeobecne lekárska profesia vitamíny a to nielen pri COVID-19 podrývajú, takže ho nepochybne od toho odhovorili. Skôr od vitamínov odrádzajú, akoby by ich užívanie v dostatočnom množstve podporovali. Stále strašia predávkovaním, keď je známe, že ľudia poväčšine trpia nedostatkom kľúčových vitamínov – či je to D3, C, B12, K2 a pod.

Keďže sa ministerstvo k ničom nerozhýbalo a slnko, zdroj vitamínu D3 stále dostatočne nesvieti, treba si zadovážiť veľké dávky vitamínu D3. Sociálne slabší majú dokonca možnosť získať vitamín D3 zdarma od súkromnej firmy, ktorá ho ponúka v dávke 1 000 IU a v objeme 365 tabliet na celý rok. S

 

úkromná spoločnosť Vám po registrácii na webstránke VitaSolaris pošle priamo domov vitamín D3 v uvedenom množstve aj s poukážkou na 1,95 Eur, čo predstavuje len poplatok za poštovné.

Balíček prichádza v šikovnom dizajne – podlhovastá plastová krabička s tabletami, ktoré však neobsahujú žiaden tuk. Aby ste absorbovali vitamín D3 je treba ho užívať s tukom, napr. lyžičkou jogurtu, troškou masla, kokosového oleja a pod. Vstrebanie vitamínu hlavne u starších ľudí zlepšuje magnézium a selén. Ako prevencia sa odporúča 1 000 - 3 000IU denne.

Pri prvých príznakoch COVID-19 alebo pri pozitívnom výsledku testu možno užiť až 60 000 IU denne len počas 2 dní a potom pokračovať v dávke 4-6 000 IU denne.

Toto sú odporúčania úspešného protokolu pre prevenciu a včasnú liečbu I-MASK od Dr. Paula Marika a jeho tímu z USA. Na posilnenie imunity sa odporúča užívať aj zinok so zeleným čajom, B komplex a vitamín C. Naraz sa absorbuje iba 500 mg vitamínu C. Preventívne treba užívať 1 000 mg denne, pokiaľ osoba nemá problémy s obličkami. V prípade príznakov COVID-19 časté užívanie vitamínu C aj každé 2-3 hodiny po 500 mg pomáha uľavovať bolesti a mobilizovať imunitu. Pri ochorení sa treba vyhýbať cukru.

Vitamín D3 netreba užívať v doplnkoch, ak v lete pravidelne chodievate na slnko s odhalenými časťami tela medzi 11h a 16h na polhodinu. Účinné slnečné žiarenie bude v SR najskôr až v polovici apríla. Užívanie ochranných krémov bráni syntéze vitamínu D3 zo slnečného žiarenia. Starší a ľudia tmavšej pleti môžu mať problém získať zo slnka dostatok vitamínu D3.

Čiastočným zdrojom je aj rybí olej, sardinky a ryby, tie obsahujú aj mnoho ďalších prospešných nutrientov, napr. Omega 3, vitamín A a pod. Sú to však nedostatočné zdroje vitamínu D3 v čase virózy, preto je treba užívať výživové doplnky.

Vitamín D3 upravuje aj vysoký krvný tlak a tak chráni pred srdcovocievnymi ochoreniami, ideálne s magnéziom. Je prevenciou niektorých typov rakovín a autoimúnnych ochorení. U starších je prevenciou osteoporózy a zlomenín, ktoré sú časté v zimných mesiacoch.

VitaSolaris je vyrábaný v Nórsku a dodáva ho spoločnosť NaturaMed Pharmaceuticals. Svoju kampaň spustila ešte v jeseni najskôr v Českej republike. Pri obdržaní krabičky s vitamínom D3 dostanete ďalšie letáky s ponukou na omega 3 kyseliny, výživový doplnok dôležitý pre zdravie, hoci je od tejto firmy trochu predražený. Tento ponúkaný produkt si nemusíte objednať. Vhodné by bolo, aby ste zaplatili poštovné za doručený vitamín D3.