Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Lídri kresťanských cirkví mobilizujú proti Covid pasom, Vatikán robí konferenciu s tými, čo ich pretláčajú

Británia je jediná európska krajina, kde doteraz napriek viacerým pokusom nezaviedli občianske preukazy. Proti Covid pasom sa okrem občanov a politikov postavili aj kresťanské cirkvi. Vatikán naopak dáva priestor tým, ktorí by celému svetu najradšej nanútili nielen vakcíny, ale aj potraty

konferencia
 

1260 predstaviteľov kresťanských cirkví v Británii podpísalo výzvu vláde, v ktorej žiada odmietnuť Covid pasy. Tie však vláda už dlhodobo pripravuje, hoci zároveň v médiach popierala, že mala taký plán. Najnovšie zaviedla povinné testovanie dvakrát týždenne, zrejme inšpirované Slovenskom, aby mohli viac ľudí, ktorých už testovanie nebaví, popohnať k očkovaniu. Výzva lídrom kresťanských cirkví obsahuje silné argumenty:

„Nedáva zmysel, aby vstup do prevádzok bol podmienený očkovaním z pohľadu ochrany druhých. Ak sú vakcíny vysoko účinné v prevencii významenej choroby… potom tí, ktorí boli zaočkovaní majú už ochranu. Nie je pre nich žiadnou výhodou, aby ostatní ľudia boli zaočkovaní. Navyše, keďže vakcíny nepredchádzajú nákaze (ale len príznakom ochorenia), aj zaočkovaná osoba môže byť nositeľom a šíriteľom vírusu, preto rozhodovať, že niekto o statuse „bezpečného nešíriteľa“ na základe dôkazu imunity voči chorobe, je podvrhom.“

Ďalej upozorňujú, že tlak na vakcináciu je neetickým porušením informovaného súhlasu. Ľudia môžu mať rôzne dôvody, prečo sa nechcú dať očkovať vrátane toho, že niektorí kresťania majú výhradu svedomia k súčasným vakcínam pre spôsob ich výroby či testovania. Varujú, že „táto schéma môže potenciálne priniesť koniec liberálnej demokracii, ako ju poznáme, a vytvoriť policajný štát, v ktorom vláda používa technológie na kontrolu istých aspektov života občanov.“

Nevedia si predstaviť, žeby sme za žiadnych okolností zatvorili dvere tým, ktorý nemajú očkovanie alebo negatívny test či iný dôkaz o zdraví. Pre Kristovu cirkev by podľa nich bolo zatvoriť chrámy pre sociálne neželaných anatemou a popretie pravdy Evanjelia. Žiadna úprimná kresťanská cirkev to nemôže urobiť. A pripomínajú rozhodnutie škótskeho súdu, že bránenie vo verejnom uctievaní je neproporciálnym zásahom do článku 9 podľa Európskeho dohovoru pre ľudské práva, ktoré by sa evidentne vzťahovalo aj na dovolenie účasti len pre očkovaných alebo negatívne testovaných.

 

Viac ako 70 britských poslancov z rôznych strán spustilo petíciu proti Covid pasom s argumentom, že kým medzinárodné cestovanie môžno vnímať ako luxus, účasť vo vlastnej komunite je základným právom. Covid pasy sú autoritárskym krokom príliš ďaleko. 55% populácie v prieskume ich považuje za diskrimnačné.

Naproti tomu sa z Vatikánu ozývajú iné hlasy. Katolícki biskupi odobrili vakcíny proti covid bez ohľadu na ich etickosť či bezpečnosť. Dali plnú dôveru vládam a regulačným úradom, ktoré sú infiltrované zástupcami farmaceutických koncernov. Najnovšie pozývajú na konferenciu s pre mnohých kresťanov kontroverznými osobami ako Chelsea Clintonová či Anthony Fauci.

5. medzinárodná konferencia s názvom „Objavovanie mysle, tela a duše. Ako inovácia a najnovšie poskytovateľské systémy zlepšujú ľudské zdravie“ sa uskutoční 6.-8. mája 2021. Na predchádzajúcej 4. konferencii prednášala o transcendentálnej meditácii aj populárna speváčka Katy Perry, hlasná podporovateľka umelých potratov a okultizmu.

Hlavná pozornosť smeruje k takým multimilionárom ako investor Ray Dalio (známy výrazom cash is trash – hotovosť je smetie) a šéfovia farmakoncernov Pfizer a Moderna. Okrem nich od prezidentamerického Národného inštitútu zdravia Francis Collinsa či hlavného amerického epidemiológa Anthony Fauciho možno očakávať len ódy na vakcínyAnthony Fauci je americkým Mikašom. Na chvíľu ho prezident Trump vymenil za Scotta Atlasa, ale s príchodom Bidena do Bieleho domu je Dr Fauci znova späť. Je najlepšie plateným úradníkom v USA s príjmami od štátu vyššími ako má prezident USA.

Tentokrát účasť potvrdili celebrity ako Cindy Crawford či zakladateľ a gitarista Aerosmith Joe Perry. Podujatie budú moderovať osobnosti amerických televízií Dr. Sanjay Gupta a Katie Couric. Bežný veriaci má azda len otázku, koľko bolo treba týmto prednášajúcim zaplatiť, aby prijali účasť na podujatí Vatikánu. Málokto uverí tomu, že idú prednášať zdarma. Zbierky na podporu sv. Stolice už nie raz išli aj na čudné projekty. Pred rokom sa veriaci mohli dozvedieť, že Vatikán investoval 1 mil. Eur cez Centurion Global Fund do filmu Rocketman o živote a kariére homosexuálneho speváka Eltona Johna. Film obsahuje aj explicitnú scénu gay obcovania.

Aj to by sa dalo prehliadnuť, keby v poslednej dobe do Vatikánu neprúdilo toľko osobností verejne obhajujúcich umelé potraty. Pri potratových politikoch je to vraj v norme, že ich pápež príjme. No prečo pozývať na konferenciu environmentalistku Jane Goodall, známu svojím angažovaním za zníženie populácie sveta, či Chelsea Clintonovú, obhájkyňu potratov? A takých bolo za pápežom už viacero, aby si s ním urobili fotografiu a masírovali mienku kresťanov.

Za pozornosť stojí popísaná skúsenosť z inej vatikánskej konferencie známeho obhájcu potratov, antikoncepcie a kontroly populácie Paula Ehrlicha, autora knihy Populačná bomba, ktorá ako best-seller prispela v čase sexuálnej revolúcie k naštartovaniu populačných programov v rozvojovom svete vrátane nútených sterilizácií a potratov, v USA k zavedeniu sexuálnej výchovy a tlaku na legalizáciu potratov v roku 1973. Ehrlich opisuje, že na konferencii medzi prednášajúcimi a účastným klérom „bol v podstate úplný súhlas, že za súčasným v poradí už šiestym masívnym vymieraním druhov je preľudnenie, nadmerná spotreba bohatých a nerovnosť (chudoba).“