Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Lockdowny nefungujú, vitamín D3 ochraňuje pred COVID-19 - dôkazy v dvoch grafoch

 

Niektoré európske štáty majú veľmi málo COVID úmrtí a bez zavretých škôl, reštaurácií, kostolov. Čím to je?

 

Nórsko a Fínsko majú malinko úmrtí a žiadne lockdowny. Dôraz kladú na odstup a rúška nemajú povinné. Estónsko a Švédsko majú síce trošku viac úmrtí, no stále podstatne menej ako u nás. Ich ľahké lockdowny sú obmedzené na zhromažďovanie osôb do max. počtu osôb 6-8 v reštauráciach, kostoloch, saunách, koncertoch atď. Skupiny musia mať medzi sebou vzdialenosť 2m, stoly 1m.

graf 1

 

Čo robia ináč okrem toho, že nemajú lockdowny? Majú vo vedení ženy, dlhé roky dôraz na feministickú politiku, postavenú na tom, že štát umožňuje ženám kariéru tým, že preberá babysittingovú starostlivosť za ich deti v štátnych indoktrinačných inštitúciach ako jasle, škôlky, školy. Ako vyhlásil švédsky hlavný infektológ Tegnell, nielen pre ústavné dôvody zakazujúce lockdown vo Švédsku ale ani pre fungovanie zdravotníctva by nebolo možné zatvoriť školy. Ak sa tie nezatvoria, tak ako možno diktovať, ktoré iné ostatné zariadenia zatvoriť.

 

Možno tie političky tušia, že človek je spoločenské zviera a preto je nelogické mu zakázať stretávanie sa. Škandinávske opatrenia sú realistické, aby občania boli schopní a ochotní ich dodržiavať. Ako príklad uvediem radu mladým: stále si držte odstup 1m, keď ste to nedodržali napr. na párty, následne udržiavajte odstup 2m od rizikových ľudí aj vo vlastnom dome. A Tegnell tiež rozumie falošnému pocitu ochrany rúškami, čo zvyšuje riskantné správanie, preto odmieta nariadiť ich nosenie.

 

Tieto krajiny, po väčšinu roka bez dostatočného slnečného žiarenia, vedia o dôležitosti vitamínu D a že nestačí zo stravy, ako si myslia naši odborníci. Zdá sa, že severské štáty nenakúpili toľko neúčinného Remdesiviru (podľa priloženej mapky) a sústredili sa na liečbu a nie sekírovanie obyvateľstva. Síce nepoužívajú Ivermektín ako rozvojové krajiny, ktoré si nemôžu dovoliť predražené produkty Big Pharmy, ale nepochybne všetci vysokoškolsky vzdelaní Škandinávci čítajú a rozprávajú anglicky a preto si vedeli dohľadať MATH+ protokol s účinnou liečbou vitamínami. V podiele obezných obyvateľov sú na tom podobne ako Slovensko, hoci Fínsko horšie ako Slovensko. Najvyšší podiel obezných majú v štatistike OECD Spojené štáty.

mapa Remdesivir

 

V americkom štáte Georgia, odkiaľ je môj manžel, je obezných hojne, najmä medzi černošskou populáciou. Na juhu USA je obezita najvyššia, azda pretože je tam aj najnižšia miera vitamínu D3 získaného zo slnka. Súvisí to nielen s farbou pokožky ale aj s tým, že tam majú dusné horúce a dlhé leto a na rozdiel od európskych poloostrovných subtrópov všade klimatizáciu. Jednoducho sedia vo vnútri a slnku sa vyhýbajú a to najmä starí ľudia. Hocikde v Európe bola krivka úmrtí v lete blízka nule, kým v Georgii mali druhú vlnu práve v lete. Keď my máme prvú vlnu, Georgia má už tretiu vlnu, no s dvojnásobne veľkou populáciou ako Slovensko má len o trošku vyššiu úmrtnosť na milión ako my a to bez lockdownu! Vykazovanie COVIDu je tam oveľa voľnejšie od začiatku na rozdiel od SR, kde naši lekári do novembra neuznávali embolickú formu COVIDu a nezaznamenali úmrtia s COVID, len pre COVID.

 

Krivka úmrtnosti v Georgii nám dokazuje, že prirodzene sa vlna znižuje, keď dosiahne vrchol bez lockdownu. Preto ani náš dnešný lockdown súčasnú vlnu nebol schopný zastaviť. V Georgii bol na krátko v jari lockdown, úmrtnosť išla hore po Veľkej noci, keď kostoly ostali otvorené, no aj s nástupom horúčav (my sme sa 15.3. spálili pri oceáne v Charlestone, Južná Karolína, ktorá je pritom ešte severnejšia od Atlanty). Suchý vzduch v klimatizovaných priestoroch pomáha korone sa šíriť. Dusné leto začína už v máji a trvá do konca septembra. Druhá vlna tam nastúpila hneď po Dni nezávislosti 4. júla, ktorý sa oslavuje tiež najmä vo vnútri alebo v tieni. Tretia vlna prišla po Vďakyvzdaní a kontinuálne po Vianociach, no s návratom do všedného normálu krivká už klesá.

graf 2

 

Porovnanie Georgii a Slovenska v úmrtnosti je dôkazom, že D3 je kľúčovou prevenciou COVID. Kým na Slovensku sme už od jari – hlavne keď nám všetko ostatné zakázali – chodili na slnko, nečudo, že sme mali nízku úmrtnosť. Zatvorenie hraníc malo svoj efekt, lebo už nikto k nám neprišiel, hoci aj predtým k nám málokto lietal či chodil za turizmom. Počas leta takmer nula úmrtí bez lockdownu vďaka slnku a vyššej vlhkosti vzduchu. Nárast jesenných hospitalizácií začal klesať ešte pred novembrovým plošným testovaním, mesiac po informácii od ministra Krajniaka, že treba brať vitamín D3 ako prevenciu. Po tohtoročnom plošnom skríningu hospitalizácii pribúda, napriek očkovaniu a napriek lockdownu. Jednoducho po sviatkoch a Silvestri je prirodzený nárast, ktorý by začal klesať nebyť premorovacích manévrov na otestovanie testov. Súčasná vlna klesne s príchodom jari aj bez očkovania, no počtom úmrtí na milión už zajtra predbehneme bezlockdownové a populačne staršie Švédsko.

Krivku sme mohli znížiť zameraním na účinnú liečbu a prevenciu – odstup, vitamíny a ivermektín (OVI) namiesto vybíjania energie na lockdowny. Tie však majú iný cieľ – zvýšiť dopyt po očkovaní a presviedčať, že tomu vďačíme za pokles krivky úmrtí.