Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Tutková: Minister sa bojí zmutovaných koronavírusov. Riešením je...

izolovať rizikových a zaočkovaných, ktorí sú rizikom ďalšieho mutovania, nie ľudí, čo to za pár dní prekonajú

Ekonómka, analytička a jedna z kľúčových osôb prolife hnutia na Slovensku Jana Ray Tutková už niekoľko mesiacov vystupuje proti, zdá sa, neúčinným krokom vlády v boji s pandémiou. Minister zdravotníctva by si podľa nej mal upratať vo svojom poradnom tíme. Rozhovor s ňou vyšiel na portáli Hlavné správy 3.2. 2021.

Jana Ray Tutková
Na snímke Jana Ray Tutková

 

Včera ste vyšli s tým, že hlavný infektológ je v konflikte záujmov a výsledkom môže byť práve vysoká úmrtnosť na drahý liek Remdesivir, ktorý nemá žiaden efekt. Viníte ho z odvrátiteľných úmrtí?

Tieto informácie som komunikovala ministrovi pred týždňom, aby s tým niečo robil. Namiesto toho, aby si upratal v poradnom tíme, začal nás strašiť policajným terorom na vrch lockdownu, ktorý už máme. Obávam sa, že je v zajatí zlých poradcov, z ktorých sú jední poplatní, iní nekompetentní, niektorí oboje. Vadí mi, že kým vláda pomenila ľudí v rozhodujúcich funkciách, štát riadia experti, ktorí si robili kariéru aj za Smeru. Alebo sa politici na nich vyhovárajú. Dúfam, že verejný tlak ministrovi pomôže otvoriť oči.

 

Tvrdíte, že prof. Jarčuška a jeho brat boli na výplatnej páske koncernov Gilead a Pfizer na základe uvádzaných darov, ktoré tieto firmy sú povinné uvádzať zo zákona. Väčšina z nás ani netuší, že lekári dostávajú také finančné a nefinančné benefity. Nie je to forma lobbyingu?

Zákon to umožňuje ako formu lobbyingu a eviduje to ako legálne výdavky na propagáciu, marketing a na peňažné a nepeňažné plnenia. Farmaceutické firmy za minulý rok globálne vykázali 300 miliónov dolárov na lobbying. Takže vidíte, ako sa to robí, aby zabezpečili odbyt pre svoje patentované výrobky. A odborníci a úradníci privrú aj obe oči, lebo po skončení vo funkcii môžu dostať dobrú pozíciu v nejakom koncerne. I mnohí politici majú zainvestované do Big Pharmy a politickým pretlačením istých politík sa z nich rýchlejšie stávajú boháči. Taký Bill Gates prehlásil, že je to jeho najlepšia životná investícia. Jeho nadácia, ním založená asociácia výrobcov vakcín GAVI i Svetová zdravotnícka organizácia, v ktorej je on najväčším donorom, lobujú u najvýznamnejších politikov i národných vlád, intenzívnejšie v čase koronakrízy. Vidíme aj čoraz viac jeho mediálnych vystúpení, ktorými sa snaží smerovať mienku verejnosti, ale najmä politikov a ich poradcov. Štát je nástrojom, ktorí Big Pharma využíva, pokiaľ jej to naďalej dovolíme.

 

Čo hovoríte o hláškach niektorých, vrátane prof. Jarčušku, zaviesť povinné očkovanie?

Títo odborníci u nás už niekoľko rokov nanucujú umelú napichanú imunitu a podnecujú nenávisť voči tým, ktorí poukazujú na riziko poškodenia zdravia vakcínami, no neboja sa infekčné ochorenie prekonať. Vedia, že vitamíny ho zľahčujú a potom získajú prirodzenú imunitu na desaťročia. Lenže finančná pokuta ľudí nezastraší, preto globálna stratégia Big Pharmy je zaviesť podmienečné očkovania. Keď sa zaočkovanosť všade začala pred rokmi znižovať, prišli s návrhami podmieniť účasť v škole alebo škôlke očkovaním. Toto im prešlo len v najľavicovejších štátoch, aj u nás bol návrh odmietnutý. Ešte pred koronapandémiou mali v pláne zaviesť vakcinačné pasy. A teraz to vďaka koronahystérii konečne môžu zrealizovať, najprv len proti COVID, potom pre všetky očkovania a ďalšie nové experimentálne vakcíny. A nebude to len pre cestovanie, ale podmienka do školy, práce, napokon aj do obchodu. Budete potrebovať to znamenie: QR kód na mobile v ruke, aby človeka vpustili.

 

Ako si myslíte, že treba proti vakcinačným pasom bojovať?

Hlavne teraz sa treba ozývať, neuspokojiť sa s tým, že mňa sa to netýka, ja nemusím cestovať mimo Slovenska. EÚ chce mať vakcinačné pasy ešte pred letnými dovolenkami. Musíme žiadať našu vládu, aby to odmietla. Alebo aspoň žiadala odloženie schvaľovania v Bruseli. Veď sú to stále experimentálne vakcíny, ktorých klinické skúšky budú ukončené až koncom budúceho roku. Navyše ukazuje sa, že sú aj neefektívne proti novým zmutovaným vírusom. A podobne ako pri antibiotikách máme problém, že zmutované verzie sú im rezistentné, je to problém aj týchto vakcín.

 

Minister zdravotníctva chce policajný lockdown s tým, že niečo treba robiť, lebo situácia sa ani po lockdowne i testovaniach nezlepšuje, ako ho aj mnohí vopred varovali. Čo by ste mu teda poradili Vy?

Hlavne sa minister bojí nových zmutovaných koronavírusov. Hrozba je, že tie budú aj ďalej mutovať u zaočkovaných prvou dávkou a ani dve dávky nechránia dostatočne pred novými už zmutovanými variantami. Tie sú odolné aj voči plazme s protilátkami. Pochybujem, že sa to vyrieši treťou dávkou vakcíny. Jedinou cestou bude, čo dookola ministrovi opakujeme – včasné užívanie vitamínových doplnkov a jednoduchších liekov ako Ivermektín a Hydroxochloroquine,  či Isoprinosine. Od začiatku sa vedelo, že posilňovanie imunity je efektívna cesta. Písala som o tom na jar aj o tom, že treba izolovať rizikových namiesto izolovania nerizikových. Lenže to by sa ľudia rýchlo premorili a len málo ľudí by si dalo vakcínu. Teraz sú zas nebezpečenstvom aj tí očkovaní prvou dávkou a teda by som navrhla izolovať aj ich okrem starých a chorľavých. My ostatní musíme žiť naplno, aby sme sa mohli o nich postarať a nenechať si zruinovať život, demokraciu a ekonomiku. No a ešte by som mu odporúčala vymeniť expertov, ktorí sa vybodli na primárnu zdravotnú starostlivosť pri takejto pandémii, majú bordel v liečebných protokoloch a to len preto, aby čo najviac ľudí namotali na experimentálne vakcíny.