Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Nezaočkované deti budú potrebovať PCR test do tábora. Je to predzvesť toho, čo príde od septembra?

 

V čase zúriacej epidémie stačili Ag testy a teraz si v strede leta odborníci vymysleli, že deťom do tábora treba PCR test. Teraz je čas, aby začali zúriť rodičia. PCR test bude potrebný do akéhokoľvek tábora, či denného alebo týždenného

letný tábor
Ilustračné foto

Po stredajšom rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) uviedol, že PCR testom sa budú musieť preukázať deti nad desať rokov pri nástupe do tábora. Potrebné PCR testy na letné tábory budú preplácané, nebudú ich musieť hradiť rodičia detí. O preplácaní viacerých testov sa stále diskutuje. Podrobnosti majú byť zverejnené na korona.gov.sk, kde pribudne kolónka pre tábory.

Aké presne budú podmienky „preplácania“? Najprv si to zaplatím za svoje a potom budem prosiť, aby mi to nejaký úradník preplatil? A bude to len na „registrované“ tábory? Naozaj sa naši ministri a špeciálne minister školstva nemajú čím iným zaoberať než takýmto šikanovaním detí? Toto je nátlak k očkovaniu.

„Zaočkované deti nebudú test potrebovať,“ uvádza rezort školstva. Toto je pravý perfídny zmysel tohto opatrenia – donútiť ľudí očkovať deti vakcínou, ktorá je len podmienečne schválená na marketingové účely a nikto netuší, aké bude nebude mať trvalé následky na plodnosť, alebo či nevyvolá autoimúnne ochorenia. Testovanie je spôsob, ako všetkých dokopať k očkovaniu. Ak to detský nos omrzí, tak sa musí nechať štipnúť.

Zaočkované deti môžu byť tiež šíriteľmi koronavírusu, nakoľko doterajšie štúdie sa nezhodujú v tom, žeby naozaj vakcína bránila prenosu vírusu. Niektorí udávajú istú mieru redukcie šírenia vírusu, ktorá je samozrejme spriemerovaná. Keďže aj nálož vírusu je u jednotlivcov rôzna, zaočkovaní ako i nezaočkovaní môžu ho rovnako roznášať. Dôvod pre diskrimináciu nie je na mieste.

 

Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva pre deti a dorast Elena Prokopová po rokovaní vlády uviedla, že tábory spĺňajú kritériá veľmi rizikových podujatí, kde sa musí testovať aj vo fáze monitoringu. Poukázala na to, že cieľom je zabezpečiť bezpečnosť detí aj personálu tábora. Je zrejmé, že naši odborníci stále ignorujú fakty, že slnečné žiarenie vírus zabíja a dostatok vitamínu D3 posilňuje imunitu v jeho ľahkom prekonaní. Aj bez očkovania vírus minulé leto v Európe takmer vymizol, krivka úmrtnosti išla k nule.

Rodičia teda už dnes stoja pred dilemou, ktorú čakali, že nastane od septembra, keď začne nátlak k očkovaniu detí. Pediatrička Prokopová sa tiež nechala počuť: „Je veľmi pravdepodobné, že to budú mať deti tak, že buď budú zaočkované, alebo sa budú testovať. Lebo aj očkovaní ľudia potrebujú byť v bezpečí a tiež majú svoje práva.“

Otázka je, načo sa potom dali očkovať, ak im vakcína nedáva to bezpečie?