Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Prečo jej ležia v žalúdku konzervatívni politici? Jane Bittó Cigánikovej sa nedarilo presvedčiť svojho manžela mať dieťa

 

Posledné medializované útoky šéfky Zdravotníckeho výboru NR SR o tom, že snaha pomôcť ženám donosiť dieťa je „neľudský” počin ma vyprovokovali napísať osobnú skúsenosť s pani poslankyňou, s ktorou som pred rokom debatovala v televízii TA3 o návrhu zákona pani poslankyne Anny Záborskej. Nastal čas zverejniť čosi zo zákulisia, čo poslankyňa Bittó Cigániková povedala v ten večer môjmu manželovi po televíznej diskusii

Bittó Cigániková
Na snímke poslankyňa NRSR Jana Bittó Cigániková
 

Po diskusii, na ktorú so mnou prišiel aj manžel s 3-mesačným bábätkom a ešte ďalšou 3-ročnou dcérou, sme ešte ostali v priestoroch televízie chvíľu sa porozprávať s manželmi Záborskými. Ako sme sa balili preč, manžel zobral kočiarik do nášho 9-miestneho auta, pri ktorom našiel v rozhovore stále pani poslankyňu so zástupkyňou združenia Ženské kruhy, ktorá sa tiež zúčastnila televíznej diskusie. Pani poslankyňa sa s ňou však rýchlo rozlúčila a pustila sa do rozhovoru s mojim manželom.

Na jej otázku o počte našich detí, keď máme také veľké auto, manžel odpovedal, že áno, päť detí je dosť, hlavne keď on je jedináčik a niekedy mu je ťažko si zvykať na hluk toľkých detí. Ale povzdychol si, že čo už, keď manželka chce ďalšie bábätko, ešte máme aj nejaké rezervné miesto v aute. Pani poslankyňa sa v tom zdôverila, že aj ona by si ešte priala bábätko. Dokončili rozhovor nejakými zdvorilosťami a Jana Bittó Cigániková sa rozlúčila so slovami (parafrázujem) „Držte palce, aby som presvedčila svojho manžela na bábätko”.

Keď mi to manžel krátko na to porozprával, musela som sa veľmi dobre smiať na tom divadle, ktoré tu Cigániková predvádza smerom na verejnosť, keď stále útočí na kresťanov a viní mužov, že tlačia ženy do rodenia detí. Pritom mnohé ženy majú prirodzenú túžbu po dieťati a sú to práve chlapi, ktorí im ako v prípade samotnej feministky Bittó Cigánikovej bránia mať dieťa a možno aj ich tlačia do používania zdraviu škodlivej hormonálnej antikoncepcie, či k podstúpeniu potratov.

 
Jana Ray Tutková
Na snímke Jana Ray Tutková s dcérou

Len môjmu manželovi doteraz nie je jasné, ako emancipovaná Cigániková nie je schopná otehotnieť, či to chce alebo nechce jej manžel. Jediná vec prichádza na rozum, že azda ho musí presvedčiť podstúpiť odstránenie vasektómie, lebo ináč by nemala mať problém presadiť si počatie. Azda preto jej mnohodetní muži a ešte konzervatívni politici ležia v žalúdku? Nedávno v televízii žiarlivo vytkla predsedovi národnej strany Život Tomášovi Tarabovi, že prečo nepoužíva antikoncepciu, keď svojej manželke „dovolil” porodiť 5 detí…

 

Pani poslankyňa, konzeratívni muži (či politici alebo nie) dokážu rešpektovať túžby svojich manželiek (či sú političky alebo nie) a dokážu preto prinášať aj obete na rozdiel od egoistických mužov, ktorým deti nevoňajú a nemajú problém manželku natlačiť do pohĺtania hormónov i potratovej tabletky len, aby ju využili na maximalizovanie potešenia bez rešpektu k jej túžbam. V nekontrolovanej chvíli Janka Bittó Cigániková prezradila svoju túžbu, ktorú, zdá sa, intenzívne potláča a skrýva. Napokon je matkou dvoch tínedžerov z predchádzajúceho manželstva, no bez dieťaťa s novým manželom.

Škoda len, že nevidí, že svojím bojom za potraty bojuje za uľahčenie egoistického prístupu mužov k ženám a tiež za bezohľadnosť voči ženám. Legálny potrat je ultimátum pre ženu, aby si svoj problém neočakávaného tehotenstva vyriešila a nezaťažovala ním svoje okolie so žiadosťami o pomoc a podporu. Toto je, žiaľ, to, čo chce pre ženy odporom voči Záborskej návrhu zákona presadiť v spoločnosti: egoizmus, nevšímavosť a neúctu voči ženám, keď sú najzraniteľnejšie.