Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Preočkované krajiny s Covid úmrtnosťou vyššou ako pred rokom, iné s rovnakou či stúpajúcou – no otvárajú

Stránka Hoaxy a podvody Polície SR šíri zjednodušené vysvetlenie, že viacero krajín Európy, ktoré otvárajú, ruší Covid pasy, lebo dosiahli vysokú zaočkovanosť. Niektoré z nich dosahujú aj rekordnú covid úmrtnosť práve napriek vysokej zaočkovanosti. Takže celé to bude trochu zložitejšie, keďže vakcíny neznížili celkovú úmrtnosť, ako bolo sľubované. Pozrime si štatistiky a holé fakty krajín, ktoré otvárajú.

  • Nórsko a Fínsko – oba s preočkovanosťou 79% – má túto zimu vyššiu úmrtnosť ako pred rokom, keď nemali ani lockdowny.
  • Dánsko (zaočkovanosť viac ako 80%) či Litva (viac ako 70%) majú úmrtnosť obdobnú ako pred rokom, len trochu iné rozloženie denných prírastkov úmrtí v krivke napriek vyše 70% preočkovanosti
  • Dánsko i Fínsko stále smerujú k svojmu vrcholu denných prírastkov úmrtí
  • Otvárajúci Izrael v počte úmrtí tieto dni dosahuje historicky rekordné počty, skoro 2-násobné oproti minulej zime. Pritom pri úmrtiach je známe, že posledné dáta bývajú podreportované, lebo sa ešte dodatočne dohlasujú. Takže tie denné prírastky budú ešte pravdepodobne vyššie.

Ešte rozanalyzujme Izrael, svetové laboratórium Pfizer vakcín. Po letnej vlne umierania, veľmi podobnej roku predtým bez vakcín, prišlo v Izraeli príjemne teplo s jesennými dňami. Koncom novembra tam boli ešte 30 stupňové horúčavy a ľudia si vytvorili dobrú rezervu vitamínu D3 zo slnka. V decembri písali svetové média, že Izrael porazil covid vakcínami. No vlna umierania ho dobehla koncom januára a február bude ešte tragický, kým rýchlo nenastúpi jar.

Zaujímavé na krivke Izraela je, že letný nárast je takmer identický s tým, ktoré mala Litva, len ten sa nezastavil, ale pokračoval až do zimy. A to teda v kontraste s tým, že v Litve sa v roku 2020 bez vakcín ešte v polovici októbra skoro neumieralo, kým v tom istom čase v 2021 to boli 10-násobne vyššie denné prírastky. Krivka Lotyšska ukazuje túto zimu väčšiu a početnejšiu vlnu umierania ako minulú zimu. Treba dodať, že Lotyšsko má preočkovanosť ako Litva 69% plne a 72% čiastočne zaočkovaných. Oproti tomu Slovensko s nižšou zaočkovanosťou je na tom o čosi lepšie ako minulý rok a úmrtnosť nám klesá na rozdiel od iných západných krajín.

Napokon málo zaočkované Slovensko prežilo leto bez covidu tak v 2021 ako aj v 2020.V Británii, kde delta úmrtnosť zvyšovalo najmä Škótsko to zas bolo nie veľmi slnečné leto, ktoré prispelo k nečakanej letnej úmrtnosti, vraj pre Delta variant. Pozrela som si len počasie v lete v Londýne, kde sa denné teploty v júli a auguste držali v priemere na 20 stupňoch s výnimkou keď na 3 dni vystúpili na 29 stupňov.

Briti a Škóti si však vychutnali viac tepla v júni a slnka už z jari, keď mnohí vytiahnu kraťasy a sukne. Je možné, že prvé mesiace po očkovaní účinkovala aj vakcína, no priebeh ochorenia podstatne zľahčuje aj vitamín D3, ako už presiaklo aj do médií hlavného prúdu. Potom je tu neprehľadnuteľný faktor, že pred rokom pre neexistujúcu včasnú liečbu a potom zrejme aj vďaka vakcíne – po 1. dávke – väčšina zraniteľných starých ľudí už pomrela do februára. To je aktuálny graf zo Škótska síce o hospitalizáciach (aj to len na Covid), no najvyššiu Covid úmrtnosť vykazovali aj štatistiky ČR po 1. dávke, o čom som písala dávnejšie.

Lenže kým v lete 2020 Európa mala nulovú úmrtnosť v letných mesiacoch, tieto preočkované krajiny mali v roku 2021 letnú vlnu umierania na covid, čo zrejme tiež súvisí s počasím viac ako s Deltou. V subtropickom pásme mali dlho veľké horúčavy, pre ktoré sa nedalo byť na slnku a získavať vitamín D3 cez kožu. To sa týka južných krajín ako Portugalsko ale aj Francúzsko pri Stredozemnom mori.

Portugalsko (najpreočkovanejšia krajina EÚ), ale aj Francúzsko a Švédsko ešte smerujú k vrcholu prírastkov, hoci nie sú ani zďaleko tak vysoké ako pred rokom. Nižšie zimné prírastky teda kompenzujú vyššie letné prírastky a preto znova tu nevidieť súvislosť preočkovanosti so zníženou covid úmrtnosťou, skôr naopak. Umiera sa bez ohľadu na preočkovanosť v lete aj v zime.

Samozrejme, opomína sa faktor zdravotníckeho manažmentu ale i dostupnosť liečby. A hoci tá je oficiálne zakázaná okrem predražených monoklonálnych protilátok, hneď za hranicami na západ je dostupný tak Ivermektín ako aj rýchlo absorbovateľný vitamín D3 Rocaltrol. Ak aj by sme uznali, že v niektorých krajinách očkovanie zaúčinkovalo, vidíme, že v iných ani nie. Vakcíny každopádne vytvorili selekčný tlak na vírus, aby zmutoval tak, že sa oveľa rýchlejšie šíri medzi zaočkovanými a proporčne zasahuje viac ľudí, z ktorých bude stále isté percento a teda pri vyššej virulencii vyššie, ktoré skončí v nemocnici a hrobárovi na lopate.

Otázka je, prečo nemožno hovoriť o alternatíve vitamínovej prevencie a liečby ako aj užívaniu lacných antivirálnych liekov vo včasnej liečby. Ak sa nám pretláča jediný prístup, hoci sú aj iné, potom niet slobody, ale ide o korupciu moci. Jedinou cestou pre politikov ako z toho vycúvať je dnes sa vyhovoriť na slabší Omikron, hoci uvidíme, či bude rovnako slabý aj u nás vo februári ako je v lete v Južnej Afrike. Štúdia, na ktorú poukazujú Briti, však ukazuje, že sa ním nakazia aj plne očkovaní a veľmi rýchlo aj tí s 3. dávkou. Preto asi nemá zmysel tlačiť ľudí ďalej do očkovania.