Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Prípadov hanobenia neočkovaných za iné zmýšľanie pribúda. Bol podaný podnet na trestné stíhanie na hlavnú pediatričku Prokopovú

Po hanobiacom vyjadrení novinára Schutza zo Sme dnes čítame, že bioetik Peter Sýkora začal šíriť o nezaočkovaných nálepku „teroristi“. Toto hanobenie nezaočkovaných, ktorých treba znevýhodňovať, je otvorene diskutované aj členmi Konzília odborníkov, ktorými sa riadi Vláda SR. Zdá sa, že tam panuje zhoda…

MUDr. Elena Prokopová, hlavná pediatrička a členka Pandemickej komisie vlády
Na snímke MUDr. Elena Prokopová, hlavná pediatrička a členka Pandemickej komisie vlády

Poslanec NR SR Miroslav Heredoš z hnutia Republika ešte pred koncom školského roka pripravil s právnikmi podnet na trestné stíhanie v reakcii na vyhlásenie MUDr. Eleny Prokopovej, členky Pandemickej komisie vlády a členky odborného konzília, ktorá sa verejne vyjadrila, že deti, ktoré nebudú očkované proti koronavírusu by mali byť znevýhodňované. Podnet na Generálnu prokuratúru podporila Iniciatíva „Do školy bez podmienok“.

Hlavná pediatrička MUDr. Elena Prokopová je členkou Pandemickej komisie vlády. V rozhovore, ktorý poskytla Denníku N, hovorila o delení detí do 3 kategórií s tým, že očkovaní nebudú testovaní, ale zvýhodňovaní.

Tu sú ďalšie výroky pani pediatričky: „Ak by sme do škôl pustili deti, ktoré nebudú ani zaočkované, ani testované, bola by to diskriminácia očkovaných“. „…aj očkovaní ľudia potrebujú byť v bezpečí a tiež majú svoje práva.“

Tie okomentoval Ing. Marián Fillo, zakladateľ Slobody v očkovaní, takto: „Takže nakoniec vysokoúčinná vakcína, čo má chrániť pred symptómami covid, nedáva tú sľubovanú ochranu a bezpečnosť? Načo sa potom očkovali? Práva očkovaných sa majú vynucovať očkovaním všetkých, ktorí vakcínu nielenže nepotrebujú, ale ju ani nechcú? Napr. deti, ktoré majú bezpríznakový a ľahký priebeh covidu a ani nie sú superroznášačmi, keďže ich excelentná imunita vírus rýchlo zneškodní na slizniciach.

Pediatrička a ďalší sa podľa predkladateľa podania na trestného stíhanie dopúšťajú súbehu trestných činov diskriminácie, apartheidu a systematickej segregácie. Napokon zaočkovaní môžu rovnako ako nezaočkovaní roznášať vírus či byť pozitívne otestovaní na covid. Právnici ďalej argumentujú obrovskou štúdiou na 11 miliónoch Číňanoch, ktorá nezaznamenala ani jeden prípad asymptomatického prenosu. Asymptomatický prenos u neočkovanej populácie nemá oporu v aktuálnej úrovni medicínskeho poznania, ale sa ideologicky používa na delenie spoločnosti s cieľom dokopať všetkých k očkovaniu.

Iniciatíva „Do školy bez podmienok“ už počas školského roka organizovala protesty rodičov pred školami, koordinovala a informovala rodičov, ako žiadať prezenčnú výučbu bez podmienok testovania, ktoré bolo školám hlavným hygienikom len odporúčané. Mnohé školy to však poňali ako povinnú podmienku aj preto, že rodičia sa dosť neozývali. Teraz hrozí, že okrem testovania pribudne „povinnosť“ očkovania detí.

K plošnému očkovaniu detí dala Hlavným správam stanovisko hovorkyňa iniciatívy Adriana Kráľová:

V médiách a z úst politikov často počúvame o tzv. diskriminácii v oblasti LGBTI a transrodových ľudí, čo je veľmi často dávané do súvislosti s porušovaním ich ľudských práv.  Ak ide o také vážne rozhodnutie o svojom tele a zdraví, ako je očkovanie na COVID19, pohľad médií a mnohých politikov je zrazu úplne odlišný. Zrazu diskriminácia neočkovaných neprekáža. Práve naopak, médiá, politici, ba aj mnohí lekári tlieskajú.

Na snímke zľava Miroslav Heredoš a Adriana Kráľová, hovorkyňa iniciatívy Do školy bez podmienok

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Platné slovenské aj medzinárodné právo zakazuje akúkoľvek formu diskriminácie

Platné slovenské aj medzinárodné právo zakazuje akúkoľvek formu diskriminácie. Jednotlivec má mať aj počas krízovej situácie plnohodnotné právo slobodnej voľby! Spomeňme si na časy Norimberského procesu, kde sa obžalovaní lekári bránili tým, že konali diabolské veci vlastne pre dobro väčšiny. Ochrana zdravia je dôležitá. Rovnako dôležitá je však aj ochrana slobody a ľudských práv. Tam, kde končia moje práva, začínajú Vaše práva a naopak.

Treba sa opäť naučiť vecne diskutovať, treba podporovať verejnú diskusiu odborníkov o pozitívach a negatívach očkovania. Len slobodná a pluralitná diskusia nám umožní správne využiť právo voľby ohľadne očkovania na COVID19. Politici, elity, profesori, lekári, sudcovia, myslíte to vážne s vynucovaním očkovania experimentálnymi vakcínami proti COVID na nás a našich deťoch?

Osobne, pri mojich kontraindikáciách, ale aj výhrade vo svedomí, si neviem predstaviť, že idem na smrť v záujme tzv. spoločného dobra. Tým v podstate opakujeme chyby minulosti a podporujeme novodobý covid- nacizmus. Aj ten totalitný nehumánny režim z minulého storočia sa ukrýval za humanizmus a cnostné ciele. V zmysle “Veď je to pre vaše dobro…“ Nie, ďakujem, neprosím si také “dobro”.