Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Rozvojové krajiny radikálne znižujú úmrtnosť na COVID-19 s týmto zázračným liekom

Naši epidemiológovia idú tých, čo nechcú vakcíny, posielať do rozvojových krajín. Od nich by sa však mali inšpirovať. Je však len otázne, či také rukolapné fakty im môžu otvoriť oči, keď na nich majú klapky a nevidia nič iné len vakcíny. Portál Aliancie lekárov v prvej línii kritickej starostlivosti o COVID-19 pacientov zverejnil prehľad dôkazov o účinnosti lacného antiparazitika Ivermektínu v profylaxii a liečbe COVID-19. Ide o úspechy, ktoré preukazujú, že Ivermektín znížil úmrtnosť a mieru pozitívnych prípadov v jednotlivých krajinách.

 

Peru

Celkové úmrtia, úmrtia na COVID-19 a COVID-19 prípady u populácie staršej ako 60 rokov v ôsmych regiónoch so skorým podaním Ivermektínu (modré krivky) verzus Lima – hlavné mesto Peru, ktoré začalo podávať Ivermektín neskôr až po úspechu ostatných regiónov (červená krivka).

Ivermectim Lima Peru
Na snímke graf úmrtnosti z Limy a Peru

 

Mexiko

Pozitívne prípady COVID-19 na 100 000 obyv. pred 1. augustom a po 1. auguste

Miera pozitivity v Mexiku
Miera pozitivity v Mexiku pred 1. augustom a po 1. auguste 2020

Úmrtnosť na COVID-19 na 100 000 obyv. pred 1. augustom a po 1. auguste

 
Úmrtnosť na COVID-19 v Mexiku
Úmrtnosť na COVID-19 v Mexiku na 100 000 obyv. pred 1. augustom a po 1. auguste

Chiapas je jediný región, ktorý distribuoval Ivermektín svojim obyvateľom počnúc júlom 2020. Zároveň, ako jediný radikálne znížil výskyt a úmrtnosť na COVID-19 k 2. decembru 2020. Treba brať do úvahy, že počas horúceho leto v Mexiku ľudia utekajú pred slnkom a tiež mexická strava je bohatá na cukor, ktorý imunitu oslabuje.

Covid Mexiko
Prípady Covid-19 v jednotlivých častiach Mexika

 

India

Na vrchole úmrtnosti v septembri región Uttar Pradesh v Indii distribuoval Ivermektín 200 miliónom obyvateľom.

Covid India
Na snímke prípady Covidu-19 v regióne Uttar Pradesh v Indii

 

Paraguaj

Týždenné úmrtia a prípady na COVID-19

 COVID-19 v Paraguaji
Týždenné úmrtia a prípady na COVID-19 v Paraguaji

 

Vláda regiónu Alto Parana (modrá farba) spustila distribúciu Ivermektínu začiatkom septembra. Hoci kampaň bola oficiálne označená ako program odčervenia, interpretovalo sa to takto, aby sa guvernér regiónu vyhol konfliktu s ministerstvom zdravotníctva, ktoré bolo proti používaniu Ivermektínu na liečbu COVID-19.

 

Argentína

Viacero regiónov dnes používa Ivermektín na liečbu.

Covid Argentína
Prípady Covidu-19 po podaní Ivermektínu v Argentíne

 

Brazília

Primátor mesta Porto Feliz v Brazílii zriadil jednotku pre celé mesto, kam boli posielané všetky podozrivé prípady na COVID-19. Po testovaní všetci pacienti dostali viac liekový protokol, ktorý zahŕňal ivermektín. Toto mesto má jedno z najnižších štatistík úmrtí v Brazílii. 4 500 pacientov dostalo Ivermektín ako profylaxiu a nikto nedostal COVID-19. Dostali ho aj zdravotníci a z nich len dva prípady pozitívnych sa vyskytli v celom meste. Následne primátor začal distribuovať Ivermektín od dverí k dverám občanom svojho mesta.

Covid-19 v Brazílii
Na snímke vývoj ochorenia Covid-19 v Brazílii

Porovnanie dvoch stredne veľkých miest na juhu Brazílie v regióne Paraná: Ponta Grossa (355 tisíc obyvateľov) vs. Paranaguá (160 tisíc obyvateľov):

Obaja primátori si všimli úspech primátora mesta Itajaí (o 200 km južnejšie) a v júli vyhlásili, že začínajú distribuovať Ivermektín. V meste Ponta Grossa však primátor narazil na odpor úradov a s distribúciou profylaktických liekov ani nezačal. Primátor Paranaguá ponúkol obyvateľom tento liek pri vstupe do supermarketov počas augusta, prostredníctvom mobilných jednotiek a tiež cez školy v pôsobnosti samosprávy počas septembra a okamžite sa podarilo znížiť mieru prípadov i úmrtnosť.

Covid Brazília
Na snímke porovnanie prípadov v dvoch regiónoch v Brazílii