Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Spúšťa sa kampaň pre novú mRNA vakcínu proti Covid a chrípke

Vzhľadom na to, že obaja hlavní výrobcovia mRNA vakcín sú už v štádiu klinických skúšok kombinovaných vakcín pre Covid a chrípku (Moderna aj pre respiračné vírusy), treba verejnosť „scitlivieť“ a zvýšiť ochotu dať sa zaočkovať ďalšou várkou experimentálnych genetických vakcín, ktoré ani vtedy ani teraz nepotrebujú testovanie bezpečnosti (veď načo, aj tak sme preľudnení) a ich pôvodne deklarovaná účinnosť sa ukázala úbohá, dokonca pri omikrone až negatívna.

Americkí zdravotní experti znova začali apelovať na nosenie rúšok. U nás nám zatiaľ len zapadlé Covidové hviezdy začali pripomínať, ako sme vraj vďaka rúškam a lockdownom zatočili s inými respiračnými ochoreniami, ktoré na chvíľu akoby vymizli, keď sa šíril agresívnejší Covid vírus (ktorý ale nezastavili) a vraj sa naša imunita proti chrípke neobnovovala. No priam pozvanie, aby sme znova začali počúvať ich naordinované rady, čo sa ukázali byť fiaskom. Hlavný hygienik Jozef Mikas už vydal svoje notorické odporúčania pred 2 dňami po tom, čo vyhlásil, že tu máme chrípkovú epidémiu.

Americké média skloňujú nový výraz tripledémia a nabádajú k znovavytiahnutiu rúšok, ktoré nás neochránili ani pred Covidom. Vôbec im nevadí, keď si v tom protirečia s odkazmi na Americké centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb a „silné dôkazy“. Vo svojom odbornom časopise (CDC) z mája 2020 sa píše: „V našom systemickom prehľade sme identifikovali 10 randomizovane zaslepených štúdií, ktoré odhadovali efektívnosť nosenia rúška počas infekcie vírusom chrípky potvrdeného v laboratóriu v odbornej literatúre publikovanej od roku 1946 do júla 2018. Analýzou týchto dát sme zistitili, že rúška nijako významne neznižujú prenos chrípky...“

Napriek tomu NY Times zahlási, že „existujú silné dôkazy, že rúška pomáhajú znížiť prenosť niektorých respiračných vírusov,“ pričom ako silný dôkaz uvádza odkaz na malú klinickú štúdiu z roku 2009, ktorá navyše tvrdí opak toho, čo autor článku: „Zdalo sa, že hygiena rúk s alebo bez rúška znižuje prenos chrípky, ale rozdiely porovnané s kontrolnými skupinami boli nevýznamné.“

Podobné titulky možno nájsť aj v britských médiach: Treba oprášiť pandemické opatrenia, aby sme chránili deti pred streptokokom A, či ako v BBC obhajoba Covid lockdownov a rúšok pre deti, ktoré znova experti navrhujú ako nový normál pre súčasnú epidémiu.

Odborný časopis New England Journal of Medicine opublikoval ešte minulý rok štúdiu, ktorá ukazuje, že vo Švédsku deti chodili do školy a škôlky bez rúšok a výskyt vážneho priebehu Covidu počas pandémie bol veľmi nízky. Pričom v Nemecku mali deti zarúškované a miera obezity vyskočila veľmi vysoko počas lockdownu ako aj v mnohých európskych krajinách. Švédsko pritom dosiahlo oveľa nižšiu Covid nadúmrtnosť ako ostatné európske štáty v rokoch 2020 a 2021.

Nezávislí experti konfrontovali aj americké CDC s ich vlastnými údajmi v štúdii publikovanej koncom septembra v časopise Journal of Infection s názvom: Nedostatok korelácie medzi povinnými rúškami a pediatrickými Covid-19 prípadmi vo veľkej kohort skupine. Použili tú istú metodológiu ale vo viacerých okresoch a počas dlhšieho obdobia ako obmedzená a často citovaná štúdia CDC a ukázali ako CDC štúdia bola zavádzajúca.

antigénový combo test

A čo príde od januára? Zavedú nám znova povinné respirátory vo verejných interiéroch a či už dnes existujúce antigenové testy na Covid a chrípku v jednom? Viacerí výrobcovia si ich už dali schváliť v EÚ, takže len treba počkať, kedy ich používanie doma alebo v škole znova vládne autority nariadia. A ešte než vírusy s nástupom jari vymiznú, môžeme si byť istí, že nás čaká nová očkovacia kampaň a možno aj nový level používania QR kódov, lebo spoliehať na ľudský faktor v reštauráciach, kostoloch či obchodoch, že nezaočkovaného tam nevpustia, sa nedá, ak sa majiteľ nebojí hygienikov. QR čítačky to lepšie ustrážia, aby ľudia nepodvádzali vo vážnej padnemickej dobe, no nie?

A ak to nepôjde tak zhurta túto zimu, tak dozaisto pozvoľna ďalšiu jeseň, lebo investori (aj tí z vládnych regulačných orgánov) chcú na vakcinách znova poľahky zarobiť, keď ceny akcii, dlhopisov a nehnuteľnosti klesajú všade navôkol (tých sa treba zbaviť a nakúpiť potenciálne výnosné farmaakcie). No a firmy vyvijajúce digitálnu identitu už usilovne lobujú, aby QR kódy a biometrické znaky boli používané všade a oni dostali od vlád svoje veľké zákazky, za ktoré už lobujú. Tu je zoznam tých, ktorí sa spojili do Koalície za lepšiu identitu a lobujú americkú federálnu vládu. A spolu s Gatesom si v októbri už aj nacvičili „Katastrofickú nákazu“ a hlavne ako bude treba bojovať proti dezinformátorom, tj slobode slova.

Koalícia za lepšiu identitu

Pre tých najfanatickejších pandemických strachopudov je od októbra schválená aj Covid-19 vakcína (v 3 dávkach) pre bábätká od 6 mesiacov, ktorú nepochybne budú chcieť časom zaviesť do povinného očkovacieho kalendára. Medzitým nám na Mikuláša Európska lieková agentúra schválila ešte aj adaptované boostre proti Covid-19, aby mohli byť podané deťom a tým, ktorí ešte očkovanie či Covid nemali ako prvotné vakcíny. Záujem je síce teraz minimálny, ale až sa zavedú QR kódy ako podmienka užívania základných ľudských práv, tak konečne sa splní Gatesov utopický sen – zbaviť sa všetkých chorôb aj z respiračných vírusov. Len pred tými nás vakcíny neochránia pri ich tempe mutácie, ale on zas vynikajúco zarobí a dá niektorým zarobiť.