Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Vakcíne môžeme ďakovať za zmutované koronavírusy. mRNA vakcíny pred nimi neochránia

Deutsche Welle cituje odborníkov, ktorí poukazujú na jav, že po prvej dávke vakcíny zmutované koronavírusy môžu „utiecť“ slabej imunitnej reakcii a nový patogén sa tak mohol stať agresívnejší.

 

Virológ z PennState univerzity Andrew Read varuje na základe svojej skúsenosti s vírusmi hydiny, že slabé vakcíny, alebo príliš oddialené druhé dávky môžu mať presne opačný efekt. Namiesto ochrany, spôsobia vývoj nebezpečnejších vírových kmeňov. Preto niektorí majú výhrady k tomu, aby sa všetky vakcíny využili na prvú dávku pre čo najviac ľudí, ako to robí Británia a plánuje USA. Ľudia nebudú mať dostatočnú imunitu zneškodniť vírus, nakoľko prvá dávka má len 50% účinnosť. Vtedy zmutovaný vírus môže spôsobiť väčšie škody, kým telo má nedostatok protilátok.

 

Vakcína spôsobuje evolučný tlak na vírus. Pri rozmnožovaní vírusov, každý má nejakú chybu v kopírovaní a každá táto chyba mení genetický kód vírusu – mutuje. Tak na zmutované vírusy nemusí imunitný systém zareagovať, ak má protilátky len na iný, pôvodný. Vírusy sa potom stavajú odolné voči vakcíne. Kiahne a osýpky sa takto nesprávajú po podaní vakcíny, tvrdí DW. Aj niektorí naši lekári priznávajú, že zavedenie pneumokokovej vakcíny prispela k rozšíreniu zmutovaných agresívnejších kmeňov. Pri chrípke vírus mutuje tak rýchlo, že každý rok vyvíjajú nové vakcíny. Ich účinnosť je zúfalo nízka, čo zrejme je aj dôvod tých rýchlych mutácií.

 

To je snom Big Pharmy, očkovať každý rok. No očkovanie v troch dávkach za rok sme tu ešte nemali. Už dvojdávkové vakcíny nie sú obľúbené, pretože veľké percento ľudí nepríde po druhú dávku. Preto je teraz veľký dôraz na to, aby sa digitálne monitorovalo a zároveň pripomínalo ľuďom, že majú prísť po ďalšiu dávku. Snom Gatesovcov, ako to prezentovali v rozhovore pre Washington Times minulý týždeň, je mať vakcínu s jednou dávkou aspoň pre rozvojový svet bez toho, aby musela prísť v mrazáku. Krajiny prvého sveta investujú navyše do mrazničiek pre mRNA vakcíny, ktoré budú chcieť využiť znova a znova. Bill Gates vyzdvihuje mRNA technológiu, že umožní rýchlo vyvinúť tretiu dávku vakcíny, prispôsobenú pre nový mutant.

 

Gatesovci, zakladatelia aliancie výrobcov vakcín GAVI (po Gatesovcoch druhý najväčší donor Svetovej zdravotníckej organizácie), už avizovali, že bude viac mRNA vakcín a dúfajú, že časom nebudú potrebovať také hlboko nízke teploty. Snahou GAVI je už od roku 2019 zaviesť vakcinačné pasy. V USA sa im hovorí freedom pasy, nečudo, že náš minister podľa marketingového manuálu GAVI robí kampaň vakcínam ako symbolu slobody, hoci nám tu presadzuje totalitu, z ktorej môže byť pri dnešnom technologickom vybavení problém utiecť. Lídri EÚ nazvali spustenie kampane V-deň, zjavne V znamená víťazstvo. Nemali aj komunisti deň svojho víťazstva?

 

Publikovaná štúdia Kolumbijskej univerzity v New Yorku odporuje vyhláseniam výrobcov mRNA vakcín Pfizera a Moderny, že nové varianty vírusu nemajú vplyv na účinnosť vakcíny. Jeden zmutovaný vírus ju znižuje 2-násobne, ďalší až 8-násobne. Bill Gates hovorí potrebe tretej dávke vakcíny, prispôsobenej novému variantu. Či variantom? Mne sa natíska otázka, nebudú aj tieto nové varianty len výhovorkou, ktorá má odviesť pozornosť od neefektívnosti vakcíny? Už minulý rok na jar bolo totiž jasné, že SARS-CoV-2 mutuje. Už vtedy existovalo vyše 30 kmeňov. Každopádne vakcinačná dráma bude pokračovať a ešte len časom uvidíme aj jej strednodobejšie nežiaduce účinky. Jedným z nich je zavedenie totality „pre slobodu“.