Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Zdravé 12-ročné dievča v klinickej štúdii Pfizer vakcíny proti covid ostalo po očkovaní postihnuté na vozíčku

Americký senátor Ron Johnson z amerického štátu Wisconsin zorganizoval podujatie, na ktorom sa diskutovalo o rizikách očkovania proti vakcínam. Pozval aj 12-ročnú Maddie de Garay, ktorá sa ako dobrovoľníčka zúčastnila klinickej štúdie vakcíny Pfizer. Jej matka porozprávala tento príbeh

dobrovoľníčka v klinickej štúdii Pfizer vakcíny
Vpravo dobrovoľníčka v klinickej štúdii Pfizer vakcíny

Matka Stephanie na podujatí, ktoré sa dá pozrieť online, hovorí o tom, že naozaj verila vo vakcíny a chcela pomôcť ukončeniu pandémie. Vakcíny videla ako jediné správne a vedecké riešenie. Aj preto prihlásila svoju dcéru do klinickej štúdie vakcíny Pfizer pre vekovú skupinu 12 – 15 rokov.

Zdravé dievča po očkovaní 2. dávkou 20. januára okamžite pocítilo bolesť v ramene, do ktorého bola pichnutá. Do 24 hodín začala trpieť silnými bolesťami brucha a hrude. Maddie povedala svojej matke, že sa cíti, akoby jej srdce niečo vytrhávalo von cez krk, keď zároveň pociťovala priam elektrické šoky v krku a chrbtici. Pri chôdzi musela chodiť zohnutá.

Zdravotníci z klinickej štúdie jej odporúčali ísť na pohotovosť, kde jej urobili testy pre slepé črevo a podali lieky žilou. Následne ju poslali domov. Bola diagnostikovaná s „nežiaducim účinkom prvotného stretnutia s vakcínou„.

Po dva a pol mesiacoch dostala Maddie neznesiteľné bolesti brucha, svalov a nervov. Prejavovala sa u nej gartroparéza, zvracanie, malátnosť, záchvaty, výkyvy krvného tlaku, strata pamäte, verbálne a motorické tiky, problémy s menštruáciou, pocit straty uvedomenia si spodných končatín, strata kontroly nad močovým mechúrom atď. Bola jej zavedená hadička pre potravu, lebo nebola schopná jesť.

 

Matka sa so slzami v očiach pýta, prečo nikdy tieto nežiaduce účinky neodzneli. Veď predtým jej dcéra bola zdravá ako rybička. Stratila priateľov a stratila život, hovorí matka s ľútosťou o dievčati, ktoré sa chcelo obetovať pre dobro druhých.

Niektorí lekári pripisovali neurologické problémy Maggie úzkosti a pokúšali sa ju poslať na psychiatrické liečenie. Rodičia sa rozhodli hľadať pomoc inde a stretli aj iných rodičov, ktorých deti utrpeli nejaké poškodenie po očkovaní. Títo ich spojili s kompetentnými medicinskými odborníkmi, ktorí jej teraz pomáhajú, ako sa dá.

Je otázne, či jej prípad sa objavil medzi 0,4% nešpecifikovanými nežiaducimi udalosťami po podaní vakcíny v klinickej štúdii na 1131 deťoch, keďže tie pozorovali len jeden mesiac a len jednu polovicu z nich dva mesiace. Niekoľko detí dokonca bez udania dôvodu záhadne zo štúdie vypadlo. 8% detí, čo malo vážne nežiaduce účinky podľa štúdie Pfizera. Až 51 % detí si po druhej dávke muselo nasadiť lieky od bolesti, hoci je známe, že ohromná väčšina detí prekoná covid bez príznakov alebo veľmi ľahko.