Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Prečo pokladníčky Lidlu suplovali hygienikov? Mazurek pripomína medializovaný prípad policajta, ktorý skončil pre spútanie ženy, ktorá nespolupracovala pri cestnej kontrole

Z čoho vlastne vyeskaloval konflikt v Lidli Piešťany? Začalo to tým, že pokladníčky odmietli obslúžiť zákazníkov bez rúška. Taký problém nemajú so zákazníkmi, čo nosia ochranu pod nosom. Veď ani ÚVZ nevie doložiť štúdie o spoľahlivosti požadovanej tvárovej ochrany, no stačia ako symbol poslušnosti. Ochranu poskytujú zaručene len proti pokute

Na snímke policajti bijú ľudí bez rúška v piešťanskom Lidli

 

 

Prečo iné obchody také „nájazdy antirúškarov“ nemajú? Pretože nesuplujú hygienikov ÚVZ a nekontrolujú dodržiavanie ich vyhlášok, na čo nemajú ani zákonnú povinnosť. Ak to od svojich SBS-károv a pokladníčok vyžaduje predpis obchodného reťazca Lidl, tak nech potom nelamentujú, že predavačky z piešťanskeho supermarketu potrebovali psychologickú pomoc, ako sa posťažoval Lidl v oficiálnom vyhlásení.

Napokon Lidl má na dverách nalepenú len prosbu dodržiavať nariadenia ÚVZ, okrem rúška sa tam uvádza aj odstup, použitie dezinfekcie a rukavíc. Kontroluje niekto v Lidli aj tie ostatné okrem rúšok, pardón, teraz už respirátorov? Ak ľudia majú takú obavu z koronavírusu, lebo sú napríklad rizikoví, mali by sa takým miestam vyhnúť a požiadať iného o nákup alebo urobiť si nákup online. Hala-bala prekryté dýchacie cesty a chytanie si ich hore-dole vytvára len falošný pocit istoty, vďaka ktorému rizikoví viac riskujú.

Aj vďaka rúškam sme minulý rok skončili s 5. najvyššou covid úmrtnosťou na milión vo svete, takže na konci covid sezóny zaviedli respirátory. Tie majú lepšie chrániť svojho nositeľa, tak nám to tvrdili. Potom tí, ktorí ho poriadne nosia, by sa nemali báť. To by si však museli na nose stlačiť drôtik, aby sa lepšie zaizolovali, čo málokto robí a vôbec vie. Ináč vírus, prenášaný aerosolom sa vie dostať aj cez rúško, ako i respirátor ešte lepšie, ak chlap má bradu ako policajt 303666.

 
Fotografia zasahujúceho policajta 303 666 v Lidl Piešťany

Lenže pri miere vystrašenia spoločnosti koronavírusom, ľudia zožerú aj seno. Len vitamínami nech sa radšej nenapchávajú, aby sa nepredávkovali – hovoria experti, čo sa vyžívajú v sekírovaní občanov opatreniami vyžadujúcimi masovú poslušnosť namiesto zamerania sa na osvedčenú liečbu a profylaxiu. Jediná prevencia má byť okrem rúška vakcína, napriek ktorej dnes musia prežívať zaočkovaní rizikoví nočné mory, kým nepríde na nich dlhý rad na 3. dávku.

 

V tejto vyhrotenej situácii, keď sa chodiť bez rúška prezentuje, ako priam útočný akt na okolie, samozrejme policajti sa cítia na koni zakročiť a brániť preplašené predavačky, ktoré sa rozhodli bojkotovať nechránených zákazníkov, hoci ony sa pekne chránili respirátormi. To ony zablokovali pokladne. Asi tým svojim respirátorom (možno i vakcínam) veľmi neveria. Na rozdiel od takého Kauflandu majú ešte aj plexisklo pri pokladniach. Alebo sa jednoducho emancipovali, že konečne môžu ony niekomu nanútiť, čo musia aj ony celý čas znášať, lebo je to ich práca?

Ale poďme k tým policajtom a k primeranosti ich zásahu, ktorý vraj skončil pomerom: zranení dvaja policajti a jeden občan, hoci troch bili… Poslanec Mazurek zverejnil apel smerom k policajtom, aby sa na tejto pandemickej šikane spoluobčanov odmietli zúčastňovať. K tomu pridal fakt, že táto vláda, ktorá ich k tomuto hecuje, im zmrazila valorizáciu platov.

 

Pripomína aj prípad zásahu policajta Ľuboša Tiefenbacha, ktorý riešili všetky médiá celé mesiace, až prišiel o prácu a dostal do konca života nálepku násilníka, hoci bol tiež viackrát vyznamenaný. Ešte aj toto leto bol znova v médiách, lebo pred rokmi pri cestnej kontrole spútal ženu, ktorá nemala doklady a vraj bola naňho hysterická a agresívna.

Mazurek dodáva, že „dnes tí istí pokryteckí politici, ktorí sa v danej dobe pohoršovali nad „brutalitou“, oslavujú úplne nepríčetné zásahy a schvaľujú neľudskú brutalitu voči vlastným občanom, ktorí len nemajú rúško na tvári. Ak si však niektorí policajti myslia, že im pomôže ak sa za nich takíto politici postavia, tak sú na omyle. Túto vládu už nenávidí 90 % Slovenska.“

„Musíte si uvedomiť, že v prípadoch, kedy zasahujete proti ľuďom bez rúška, alebo podnikateľom, ktorí odmietajú od hostí žiadať informácie o zdravotnom stave, slúžite zlu. Pomáhate zlu, šírite zlo. Nechránite a nepomáhate. Ničíte a ubližujete tým, ktorí len chcú slobodne žiť a prežiť,“ končí Mazurek svoj apel. Lenže druhá strana je hluchá – pre nich sú anti-rúškari priam ako vrahovia, taká nenávisť je živená u ľudí.

Ohrozením života šírením nákazlivej choroby by podľa trestného zákona bolo iba zámerné roznášanie vírusu nakazenou osobou, čo nebol prípad nakupujúcich v Piešťanoch, aby sa ich ľudia mali báť. Poznajúc však nespoľahlivosť ochranných masiek vláda minulú zimu nemala problém umožniť ľuďom v karanténe, ktorých pozitivitu potvrdil test, ísť nakupovať. Či oni netušili, že tie rúška nie sú spoľahlivé, keď nevideli jedinú štúdiu, ktorá by to potvrdila?

 

Obrovská dánska štúdia ukázala, že rozdiel v nosení a nenosení rúšok je štatisticky zanedbateľný, takže je to jedno. O spoľahlivosti, efektívnosti a bezpečnosti rúšok a respirátorov však Úrad verejného zdravia (ÚVZ), ktorý ich nanucuje, netuší ani dnes. Na jednoduché otázky o ich zdravotnej bezpečnosť, nazávadnosti a neškodnosti materiálu, filtračnej účinnosti proti SARS-CoV-2, koncentrácii CO2 a dýchacom odpore, nevedeli odpovedať ani áno/nie, či dať základné parametre. Tu je vyhýbavá odpoveď ÚVZ.

 

Žiadosť o informácie od Úradu pre verejné zdravotníctvo SR

 

Odpoveď ÚVZ SR na vyššiu uvedenú žiadosť