Prevenciou postihnutia sú vitamíny, nie potrat!

transparentpixel

Venujte CBR 2% Vašich daní

transparentpixel

Za slobodu voľby v očkovaní

transparentpixel

Čakáš nečakane dieťa?

 

transparentpixel

Vatikánski bioetici na jednej lodi s Rockefellerovcami: žiadajú bojovať proti spochybňovaniu vakcín

Ešte v júli vatikánska bioetická akadémia a Svetová medicínska asociácia vydali spoločný apel na „všetkých relevantných aktérov, aby využili všetky snahy…. konfrontovať pochybovanie o vakcínach tým, že vyšlú jasné posolstvo o bezpečnosti a nutnosti vakcín a bojovať proti mýtom a dezinformáciam o vakcínach.“

Prečo práve Vatikán dáva ruku do ohňa za bezpečnosť a efektívnosť vakcín, za ktoré nemienia ani výrobcovia, ani vlády ani lekári prevziať zodpovednosť, ostáva záhadou. Zároveň pápež prezentoval svetu, že očkovanie je aktom lásky, hoci dennodenne vyplávajú na povrch už informácie o náhlych úmrtiach po očkovaní a dáta o škodlivosti vakcín pre deti a mladých. Ako môže byť v takom prípade zaočkovanie dieťaťa rodičom prejavom lásky?

Skôr tu ide o prejav pápežovej neinformovanosti alebo zapredanosti. Vatikán ešte v jari organizoval veľkú konferenciu, na ktorej vystúpil aj šéf farmakoncernu Pfizer a ďalšie osobnosti angažujúce sa v pandemických politikách. Robí pápež reklamu vakcínam zadarmo, alebo tým zachraňuje krachujúci vatikánsky štát? Tieto otázky sú na mieste, lebo nemožno očakávať, že všetci biskupi, politici či firmy (dokonca keď ide o najskorumpovanejšiu farmafirmu sveta) chodia so svätožiarou.

V prvý deň návštevy Bratislavy na stretnutí s členmi Ekumenickej rady cirkví pridal aj vetu, ktorá jasne poukazuje na očkovanie: „Keď budeme stáť na strane najslabších, dostaneme sa z pandémie všetci.“ Vatikánske vyhlásenie z júla totiž pripomína, že práve chudobné krajiny potrebujú mať rovnaký prístup k vakcínam ako bohaté.

Podľa vatikánskych bioetikov majú chudobné krajiny pochybnosti o vakcínach zakorenené pre historickú nerovnosť a podozrenia voči západným farmafirmám. Oveľa horšia forma pochybovania je však podľa nich založená na „fake news“, mýtoch a dezinformáciach o bezpečnosti vakcín. Dokonca aj u náboženských skupín a u niektorých z medicínskej komunity vidia pochybnosti.

V júli ohlásila aj Rockefellerova nadácia štedrý grant vo výške 13,5 milióna na financovanie boja proti dezinformáciam o covid-19. Tá už desaťročia podporuje, ak nie priamo iniciuje aktivity zamerané na zníženie populačného rastu, či cez podporu potratových kliník, šírenie antikoncepcie alebo propagáciu nereprodukčných LGBT praktík, čo doteraz Katolícka cirkev vždy odsudzovala ako nemorálne.